Ankara Hava Durumu

Test Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan Ankara 5 günlük hava durumu raporu. Ankara hava durumu raporu günlük olarak güncellenmektedir.  Ankara 5 günlük hava durumu raporuna da bu sayfa üzerinden kolayca erişebileceksiniz

Ankara Hava Durumu

Ankara’da çok farklı iklim çeşitleri görülebilirken genelde kara iklimi bölgeye hakimdir. Bu sebeple Ankarada hava durumu yerel farklılıklar gösterebilmektedir. Ankara’nın kuzey bölümünün hava sıcaklığı, güney bölümüne göre daha düşüktür. Ankara ilinin kış ayları sert ve soğuk geçerken, yaz aylarında gündüz hava çok sıcak, gece ise daha serindir.

Ankara hava durumu verilerini incelenecek olursak; gece ile gündüz arasındaki önemli sıcaklık farkının çok fazla olduğunu  da görebiliriz. Yıllık ortalama yağış oranları yine bölgelere  de göre farklılık gösterir. Tuz gölü kıyılarında yağış oranları daha düşüktür. Ankara kış aylarında kar yağışını en erken gören illerimiz arasında yer alır. Tuz gölü civarına düşen kar oranı diğer yerlere oranla çok daha azdır.

Şu anda Ankara hava durumu sayfasındasiniz. Ankara merkezi ve bütün ilçeleri kapsayan   çok detaylı bir Ankara Hava durumu sayfasını oluşturuyoruz.