MKE Ankaragücü'nde transfer yasağını kaldırdı.

MKE Ankaragücü'nün transfer yasağına son verdi.

MKE Ankaragücü'nde transfer yasağını kaldırdı.

Süper Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü'nün transfer yasağına son verdi.  Başkan Fatih Mert, "Vergi, KDV veya SGK bunların hepsini kaldırdık. Sadece Anton Putsila ile ilgili kısmı yani pazartesi günü parasının tamamını yatırdık. Futbolcuyla ilgili yazışmaları yaptık. Fifa hakiminin dosyayı onaylamasını bekliyoruz." dedi. 

Başkan Fatih Mert, AA muhabirine verdiği açıklamada yerli ve yabancı tüm futbolcuların Ankaragücü'nden alacak işlemlerinin sonlandığını belirterek, "Vergi, SGK ya da KDV, bunların hepsi kaldırıldı. Sadece Anton Putsila ile ilgili biz pazartesi günü parasının tamamını yatırdık. Futbolcuyla gereken yazışmaları yaptık. Futbolcudan alacağının kalmadığı ve transfere engel olmayacağına dair yazı onayını aldık. Fifadaki hakimin dosyayı imzalamasını bekliyoruz." diye konuştu. 

FIFA'dan gelecek yazıyla transfer yasağındaki tüm engellerin kalkmış olacağını vurgulayan Mert, "SGK ve vergi dairesinden bugün yazıları aldık. Parasal işlemlerin tamamı kaldırıldı" ifadesini kullandı. 

Transfere ilişkin 10 gündür birebir çalışmalar yapıldığını dile getiren Mert, "Belirlediğimiz noktalar ve futbolcular ile ilgili 1-1,5 ay önce çalışmalar yapıldı. Brezilyalı kaleci Ricardo Friedrich'i aldık. Şu an antrenmanda. Geçen sene Norveç'in en iyi kalecisi seçilmiş. Sol sağ açık oynayan Gürcü forvet Saba Lobzhanidze, o da şu anda antrenmanda. Konrad Michalak, Polonyalı, Rusya liginde oynadı. Sağlık kontrolleri bitti. Yani, Ricardo Friedrich, Saba Lobzhanidze ve Konrad Michalak şu anda Ankara'da." diye konuştu. 

Fatih Mert, bu gece 4 futbolcunun daha başkente geleceğini söyledi. 

"Bunlardan ikisi santrafor, diğer ikisi de orta saha oyuncusu." diyen Mert, sözlerini şöyle tamamladı: 

"Yarın  işimizi tamamen, mesai ve transferin son saati gelmeden bitirmiş olacağız. Düşünülen şuanlık 7 oyuncu ama bu 8 de olabilir. Dinamik ve yerli futbolcular da olacak. Onlarla beraber 11-12'ye çıkabilir. Bazı futbolcularla da yolumuza devam etmeyeceğiz. Yerlilerden 3-4, yabancılardan da 3-4 futbolcu ile anlaşmamızı sonlandıracağız. Kiralık göndereceklerimiz, yine anlaşacaklarımız da var. İsimler belli."

​​

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2020, 20:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER