MKE Ankaragücü transfer yasağı ile uğraşıyor!

MKE Ankaragücü transfer yasağı ile uğraşıyor!

MKE Ankaragücü transfer yasağı ile uğraşıyor!

Süper Lig ekiplerinden olan MKE Ankaragücü takımının başkanı Fatih Mert, transfer yasağını ortadan kaldırabilmek adına çalıştıklarını belirtti.

Mert’in yaptığı açıklamada Ankaragücü’nün Ankaragücü'nün geleceğini kurtarmak adına çalıştıklarını söyleyerek, "Transfer yasağı ile ilgili FIFA'da dosyalarımız bulunuyor, ayrıca da yasak koyan futbolcular var. Biz muhatap olarak aldığımız tüm futbolculara, menajerleri ya da avukatlarına ulaştık. Bu görüşmeler 35 40 gün önce başladı. Bitirdiğimiz dosyalar bulunuyor. Bunların sayıları şu anda bende kalsın. Anlaşılan, imza aşamasında olan dosyalar, rakamsal olarak anlaşamadığımız dosyalar var." İfadelerine yer verdi.

"Ödenecek rakamlar oldukça yüksek. Astronomik rakamlar bulunuyor. Makul çerçevede teklifler yapıyoruz. Ödeyebileceğimiz şartları belirtiyoruz. Kulüp başkanı olarak keşke paramız bulunsa hepsini halledebilsem, bu sıkıntıların hiçbiri ile karşılaşmasam. Yönetim kurulu, camia da bunu ister. Bu kadar uğraşıyorsak bunun sebebi, olmadığından dolayı. Elimizdeki kaynaklar sınırlı. Bu kaynaklarla iş yapmaya çalışıyoruz. Açabilirsek transfer yasağını açacağız, açamazsak bu dünyanın sonu değil."

Mert, "Ankaragücü'nün geleceğini kurtarmaya çalışıyoruz. Ankaragücü kapısına kilit vurulacak noktadaydı. Biz, bu kulübe gereken can suyunu verdik. Bu can suyunun devamı olarak da hayatsal faaliyetler başladı. Allahın İzniyle bu kulüp devam edecek, yaşayacak." diye konuştu.

Transfer yasağıyla alakalı muhataplara seslenen Mert, şunları söyledi: "Yapmış olduğumuz öneriyi lütfen mana çerçevesinde değerlendirin. Bu kulübü yaşatın ki alacaklarınızı bir an evvel alın. Biz de rahata erelim, kadromuzu kuvvetlendirelim, Süper Lig'de kalalım. Böylece siz de ödemelerinizi daha rahat alın. Transfer açılmasa da bu ekibin ligde kalma talihini oldukça yüksek görüyorum. Sizler de paranızı daha geç alacaksınız. Zira elimizdeki ihtimallerin tamamını mevcut ekibe kullanacağız. Bu dostlara güveniyorum, ekibi ligde tutacaklarına inanıyorum. Sizlerle uyuşup açamadığımız takdirde bu dostlarla devam edeceğiz. Bu ekibi Allahın izniyle ligde tutacağız."

Mert, 3 puan silme cezası tehlikesinin devam edip etmediğine ait suale "Beş dosya bulunuyor. İkisiyle tamamen, bir dosyayla yüzde 50 anlaştık. İki dosya için de görüşmelerimiz devam ediyor. Çözmeye oldukça yakınız." cevabını verdi.

Başkent takımının son haftalardaki performansı ile ilgili de konuşan Mert, Galatasaray ve Antalyaspor maçlarında geri düşmeye karşın son anlara kadar pes etmeyen bir Ankaragücü gördüklerini söyledi.

Mert, Galatasaray'a karşı oynadıkları 22 dakika 10 futbolcuyla oynadıklarını ve 2-0'dan maçı 2-2'ye getirdiklerini belirterek, "Galatasaray gibi bir ekibe karşı bu geri dönüş oldukça mutluluk vericiydi. Camianın ve futbol ekibinin öz güveni geldi. Galatasaray olunca bu daha da perçinlendi." dedi.

Antalyaspor ile 2-2 biten maç ile ilgili Mert, "Ortada bir maçtı. İkinci yarıda ekibimiz daha iyiydi, mücadeleciydi. Ne yazık Ki 2-1 yenik hale geldik ama yeniden gol atarak beraberliği yakaladık ve bir puan almayı başardık. Antalyaspor da bizim gibi alt sıralarda bulunduğu için dış sahadaki bir puan bile ehemmiyetli." Dedi.

İrem Demir

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER