Sahurda açlık ve susuzluk hissi vermeyecek mucizevi kefir tarifi.

11 ayın sultanı ramazan geldi. İnananların oruç tutarak nefsini terbiye edeceği, bol bol ibadetle arınacağı Ramazan ayı bu gün başladı.

Sahurda açlık ve susuzluk hissi vermeyecek mucizevi kefir tarifi.

Açlığa dayanamayanlar ve ya gün içerisinde çok su tüketenler için oruç tutmak oldukça zordur. Bu kişiler sahurda ne kadar besin alırsa alsın oruçlu iken iftarı dört gözle beklerler. 

Peki sahurda bizleri hem tok tutacak hem de gün boyu susuzluğu giderecek bir içecek var mıdır? Atalarımızdan gelme bir içecek olan kefir ramazan aylarının vazgeçilmez içeceği. Hem içerdiği zengin besin değeri ile tok tutar hem de ferahlatıcı özelliği ile susuzluğa engel olur. Metabolizmayı da hızlandıran bu mükemmel içecek nasıl yapılır?

Oruç ibadeti için kalkacağınız sahurda, ertesi gün daha az acıkmak ve susuzluk çekmek için tüketebileceğiniz ideal besinlerden birisi de kefirdir. Kefir, yüzyıllardır susuzluğu giderdiği için Ramazanlarda tüketilen bir içecektir. İçerdiği faydalı bakteriler; hazımsızlığa ve mide ekşimesine de iyi gelir.

Sahurda tüketilen iki bardak kefir, gün içerisindeki yaşanan susuzluğu giderir.  Sahura başlamadan bir bardak kefir ve iftar sonrasında yapılacak olan ara öğünde de kefir ya da yoğurt tüketimi, metabolizma hızını artıracak ve kişinin kendisini daha enerjik hissetmesini sağlayacaktır.”

Ayran mükemmel bir sahur içeceğidir. Ancak sahurda sadece ayrana değil, kefire de yer vermeyi düşünün. İşte sahur için hem tok tutacak hem de susuzluğu giderek içecek tarifi...

MALZEMELER:

  • Bir su bardağı kefir
  • 1 adet salatalık
  • 2-3 sap nane
  • 1-2 damla limon

  HAZIRLANIŞI

 Hem ferahlık hissettiren hem de sağlıklı olan kefir salatalık, nane ve limon ile blenderdan güzelcegeçirin. Hazırlar hazırlamaz tüketilmesi önerilen kefir karışımını bekletip tüketirseniz
dışarıda kaldığında bozulma ihtimalinin fazla olacağını unutmamalısınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sati celikel
Sati celikel - 2 ay Önce

Kefir ne oluyo

SIRADAKİ HABER