Sosyal medya fenomeni Murat Övüç’e 1,5 yıla kadar hapis şoku!

Geçen haftalarda sosyal medyada çektiği bir video ile Ermenilere ''Siz Ermeniler pisliksiniz" diyen sosyal medya fenomeni Murat Övüç hakkında, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan 9 aydan 1,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç’e 1,5 yıla kadar hapis şoku!

Kim Kardashin'ın sosyal medyada Türkler Ermenilere soykırım yaptı paylaşımı ülkemiz gündemine oturmuş, Türkler tarafından oldukça eleştirilmişti. Kardashian'a tepkide bulanan sosyal medya fenomeni Murat Övünç ise tepkisini sosyal medyadan yayınladığı bir video ile gösterirken  ”Siz Ermeniler pisliksiniz. Sen kimsin benim Osmanlı büyüklerime barbar diyorsun” demişti. 

Yaptığı  paylaşım sonrası fenomen Murat Övüç hakkında, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan soruşturma başlatılmasının ardından  Övünç, soruşturma kapsamında şüpheli olarak savcılığa ifade verdi. Övünç ifadesinde  “Videoda benim cevaben yapmış olduğum konuşmam Kim Kardashian isimli Amerikan vatandaşı ve Osmanlı düşmanı olan Ermeniler'e karşı söylenmiş sözlerdir. Kendisi bizim değerlerimize aşağılayacak şekilde konuşma yaptığı için böyle bir cevap verdim. Kaldı ki kendi ülkemdeki Ermeni vatandaşlarımıza karşı kesinlikle böyle bir söylemim yoktur. Ben 5-6 yıldır ülkemizdeki Ermeni vatandaşlarımıza yardım etmekteyim. Yine onların derneklerine yardım etmekteyim. Zaten daha sonra da bu hususta sosyal medyada bazı çevrelerin konuşmalarımı çarpıtmış olmaları sebebiyle beyanatta bulundum. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

Başlatılan soruşturma geçen günlerde tamamlandı. Hazırlanan iddianamede Övüç için  “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan 9 aydan 1,5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER