Nur Yerlitaş hayatını kaybetti. Ölüm nedeni neydi? Nurella'nın 19 saat önceki son paylaşımına bakın

TÜRKİYE'nin ünlü modacılarından Nur Yerlitaş'la ilgili üzücü bir son dakika haberi geldi. Nur Yerlitaş 64 yaşında hayatını kaybetti.

Nur Yerlitaş hayatını kaybetti. Ölüm nedeni neydi? Nurella'nın 19 saat önceki son paylaşımına bakın

Son zamanlarda jüriliğini yaptığı 'İşte Beni Stilim' yarışması ile 64 yaşındaki ünlü modacının ölüm haberi sevenlerini kahretti. Sanat ve sosyete dünyasından bir çok kişinin severek takip ettiği ünlü modacının uzun zamandır kanser tedavisi gördüğü biliniyordu. 

 Nur Yerlitaş'ın instagramdan yaptığı son paylaşım yürek sızlattı. 

Son zamanlarda sosyal medyadan elini eteğini çekmiş ve kendisini tedavi olmaya adamıştı. 1 yıl önce beyin kanseri olan Nur Yerlitaş ameliyat sonrasında iyileştiği düşünülmüştü. Uzun süredir kanseri ile savaşan modacı Nur Yerlitaş 64 yaşında hayata veda etti. Yaptığı son paylaşım ile dikkat çeken Yerlitaş en son 19 saat önce paylaştığı bir fotoğrafının altına;
"Bakma bana öyle baktığın yerdeyim, bende kal #evdekal" notunu düşmüştü.

Kanser ile mücadele sürecinde aşırı derecede zayıflayan ve saçlarını kaybeden Nur Yerlitaş'ı dostları yalnız bırakmıyordu. En son türkücü İzzet Yıldızhan, Nur Yerlitaş'ı evinde ziyaret etmiş ve bu fotoğrafı paylaşmıştı. Nur Yerlitaş'ın çökmüş ve yorgun hali dikkat çekmişti. 

Nur Yerlitaş, hastalığının ardından ekran geçtiğimiz ay Kanal D'nin 2. Sayfa programında kamera karşısına çıkmıştı. Hastalık sürecini anlatan Yerlitaş, yaşadıklarını şöyle ifadelerde bulunmuştu: 

"Görüştüklerimi çok azalttım. Zaten arkadaşlarım çok sayılı... Allah sağlık versin. Ebru Gündeş'in bir günde 2 kez geldiği oluyordu. Hülya Avşar her gün arıyor.Tarkan canım benim! 2 ay telefonlara bakmadım, yasaktı... O Tarkan'ın sevgisi saygısı ay neler neler... Çok mutlu oldum. O çok sevdiğim biri. Yıllar önce 3 gömlek hazırlamıştım. Yurtdışında giymişti. Sibel Can öyle... Seda Sayan... Doktorum 'birkaç ay beklememiz lazım' demişti. 5 ay sonra o tümörün de kendi kendini ürettiği ortaya çıktı.  Her gün doktora gidiyorum. Kemoterapiye başlayacağım. Meğer ben 1,5-2 sene önce hastalanmışım. Ben son televizyon programından 2 aylık parayı bırakıp çıktım. Benim 'başım ağrıyor' deyip çıktım. Panik atak diye doktora gittim meğer tümör beynime yaklaşmış.Kız kardeşim aradı 'seni doktora götüreceğim' dedi. Gittik, teşhis koydular. Bir de çok kilo verdim. 4 gün yemek yemiyordum. Ben gurme bir kadınım düşünün...40 kiloya yakın verdim. Bu hastalıktan. Sadece sağlık, sağlık ve sağlık... Atölyem açık kız kardeşim orada...Bana 'Sana Milano'da ev tutalım, orada yaşa' dediler. Kabul etmedim. 'Atölyem açık olacak' dedim. Çünkü çok emek verdim."

Nur Yerlitaş nereli ve kimdir?

Diktiği elbiselerle efsane olan ünlü modacı Nur Yerlitaş, 11 Ağustos 1955'te İstanbul'un Vefa semtinde doğdu. Anne tarafından Arap, baba tarafından Laz asıllıdır. Annesinin adı Saadet Yerlitaş, kız kardeşinin adı ise Benan'dır.80'li yıllarda Paris ve Milano'dan valiz içinde getirdiği kıyafetleri satarak modacılığa başlayan Yerlitaş, kendisini "dikişçi" ve "kostüm tasarımcısı" olarak tarif ediyor. Bilindik ifadesiyle "modacı" olarak anılmak istemiyordu. Dobralığı ile bilinen ve bu yüzden sözünü sakınmadan söyleyen Yerlitaş, kendisini "arızalı" olarak tarif ediyordu. Stres atmak için bulaşık yıkayan, bazen gecenin bir saati geceliğinin üstüne palto giyip bir kafeye giden Yerlitaş, tam bir Nişantaşı tutkunu. Pek çok ünlünün yaşadığı Nişantaşı'nda oturan Yerlitaş'ın, İtalya'nın Milano kentinde de yüksek tavanlı minik bir dairesi var. 

Yerlitaş'ın ev hayatıyla ilgili detalar ilgin. Mutfağında iki buzdolabı var; bunların birinde meyveler, içecekler, diğerinde ise pasta tipi yiyecekler bulunuyor.Ünlü modacının evinde ayrıca iki de yardımcısı var. Banyoda hamam usulü yıkanan modacı, her sabah yardımcıları tarafından taslarla, keselerle yıkanıyor.Birçok ünlünün sahte kostümleri için kapısını aşındırdığı Yerlitaş, sadece ünlülerin değil sosyetenin de gözdesi. 

Ajda Pekkan, Bülent Ersoy, Sibel Can, Petek Dinçöz ve Seda Sayan'ın sahne kostümlerini hep Nur Yerlitaş dikiyordu.

2010'da yayına giren "Yemekteyiz" adlı yarışmada Nur Yerlitaş, Barbaros Şansal, şarkıcı Cenk Eren, gazeteci yazar Ece Vahapoğlu ve eski Avrupa güzelimiz Neşe Erberk ile yarıştı.

2011'de "Bugün Ne Giysem" adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı. Diğer jüri üyeleri ise moda tasarımcısı İvana Sert, Hakan Akkaya ve Kareograf Uğurkan Erez'di.

2011 yılında Demet Akalın'ın ''Türkan'' klibinde Türkan Şorayı canlandırdı

Yerlitaş daha sonra "Bu Tarz Benim" yarışmasında jüri üyeliği yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER