Tekirdağ'daki Necmettin Erbakan'ın büstü olay oldu!

Milli Görüşçülerin Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde, Ak Partiye yaptırdığı için tepki gösterdiği Necmettin Erbakan büstünün CHP zamanında yapıldığı ortaya çıktı.

Tekirdağ'daki Necmettin Erbakan'ın büstü olay oldu!

Tekirdağ'ın Kapaklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ilçeye bağlı Atatürk, İsmet Paşa, Karaağaç ve Cumhuriyet Mahallelerinde bulunan parklara vKapaklı tarihinde yer edinmiş kişilerin, siyasetçilerin ve sanatçıların büstleri yerleştirdi. Bülent Ecevit, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş Necmettin Erbakan gibi isimlerin bulunduğu büstte bir isim ortalığın karışmasına neden oldu.


SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ

Dikilen büstlerin içinde Necmettin Erbakan’ın büstünün de olması, sosyal medyada Yeniden Refah Partisi ve Saadet Partisi çevrelerince #ErbakanHeykeliniKaldırın etiketiyle protesto edilirken yapılan paylaşımlarda büstün mevcut AK Partili belediye tarafından yaptırıldığı düşünülerek Belediye Başkanı Mustafa Çetin hedef alındı.

Kapaklı Belediyesi, tartışmalar üzerine yazılı açıklama yaparak, "Yazılanlarda bahsi geçen eski Başbakanlarımızdan merhum Necmettin Erbakan'ın büstü 2018 yılında dönemin CHP'li Belediye Başkanı Sayın İrfan Mandalı tarafından ilçemizde bulunan bir parka konulmuştur." dedi.

Paylaşımların iyi niyetli olmadığını belirten açıklamada ;

"Aynı dönemde eş zamanlı olarak, siyasi parti liderliği yapmış Bülent Ecevit, Süleyman Demirel ve Alparslan Türkeş'in büstleri de ilçemizdeki muhtelif parklara konulmuştur. Önceki dönem belediye başkanı Sayın İrfan Mandalı döneminde yapılan söz konusu büstlerin bugün Cumhur İttifakı Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin döneminde yapılmış gibi lanse edilmesi niyetin iyi olmadığının delilidir." ifadeleri yer aldı.

Söz konusu paylaşımların, AK Parti tarafından açıklanan "Sosyal Medya Etik Kuralları" arasında yer alan "Teyide muhtaç bilgilerin gerçekliğinden emin olunmadan paylaşılmaması, bilgilerin doğruluğu için meselenin muhataplarının, resmi kurum ve kuruluşların açıklamalarının takip edilmesi, manipülasyon ve yalana prim verilmemesi" kuralının ne derece önemli olduğunu da bir kez daha gözler önüne serdiği vurgulanarak, şu şekilde açıklamada bulunuldu: 

"Kapaklı Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çetin'in ve mensup olmaktan gurur duyduğu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki siyasi hareketimizin heykel siyasetine bakış açısı ise kamuoyunca bilinmektedir. Heykel siyasetinin Türkiye'deki temsilcisi olan CHP'nin ittifak ortağı Saadet Partisi ile rahmetli Erbakan hocamızın kemiklerini sızlatırcasına kamunun imkanlarını kullanmak suretiyle heykeller üzerinden jestleşmeleri ise kamuoyunun vicdanınca takdir görecektir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER