Orman yangınları ile ilgili son gelişmeler

Türkiye'de orman yangınlarıyla mücadele hız kesmeden devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Muğla ve Isparta'da 6 farklı noktada alevlerle mücadelenin devam ettiğini bildirdi.

Orman yangınları ile ilgili son gelişmeler

Orman yangınları ile ilgili son gelişmeler

Türkiye'de orman yangınlarıyla mücadele hız kesmeden devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Muğla ve Isparta'da 6 farklı noktada alevlerle mücadelenin devam ettiğini bildirdi. Pakdemirli, Marmaris'te başlayan yangının kontrol altına alındığını, Milas'ta yangının sürdüğünü aktardı.

Yurt genelinde birden fazla şehirde art arda çıkan orman yangınlarını söndürme çalışmaları ise sürüyor.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 223 orman yangınından 217 tanesinin kontrol altına alındığını belirtti.

Pakdemirli, yangınlara 15 uçak, 9 İHA, 57 helikopter, insansız helikopter, 850 arazöz ve su tankeri, 150 iş makinesi ve 5 bin 250 orman personeli ile müdahalenin devam ettiğini açıkladı.

Karabük, Burdur ve Adana'da meydana gelen yangınların söndürüldüğünü duyuran Bakan Pakdemirli, "Muğla'da Köyceğiz, Milas, Kavaklıdere, Yatağan ile Çine ve Isparta Sütçüler'de yangın henüz söndürülebilmiş değil” dedi.

Pakdemirli, ''Yalnızca Antalya'da 8 bin 264 sorti su atıldı. 150 bin ton su hava ve yer araçlarından sıkıldı. Bir nevi yapay yağmurlama gerçekleştirildi'' diye konuştu.

Bakan Pakdemirli, Marmaris, Seydikemer ve Yılanlı'da yangınların söndürüldüğünü duyurdu.

Marmaris'teki yangının kontrol altına alındığını ve Milas'ta yangının devam ettiğini belirten Pakdemirli, "Yangın şu anda uyuyor, termik santrale yönelik şu anda bir tehdit yok'' dedi.

ORMAN YANGINLARINDA İL İL SON DURUM

MUĞLA

Köyceğiz, Milas, Kavaklıdere ve Yatağan'da yangın devam ediyor.

Bölgede devam eden yangınlar, Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden gelen ekiplerin de katkılarıyla havadan ve karadan kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Dün öğleden sonra Yatağan ilçesinde Hacıveliler Mahallesi mevkisindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı.

Rüzgarın etkisiyle geniş alana yayılan yangını kontrol altına almaya çalışan ekipler, havadan ve karadan müdahale ediyor.

ISPARTA

Isparta'nın Sütçüler ilçesinde çıkan orman yangınına ekipler müdahale ediyor. Yazılı Kanyon Tabiat Parkı'nda başlayan yangının söndürülmesi için ekipler, büyük çaba gösteriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER