Oda TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız gözaltına alındı

OdaTV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız ile TELE1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel gözaltına alındı.

Oda TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız gözaltına alındı

 OdaTV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız ile TELE1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ,  "siyasal ve askeri casusluk" suçu iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülwn soruşturma kapsamınca gözaltına alındı. 

TELE1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ile OdaTV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız şuanda  ifade işlemleri için Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde bulunuyor.

İsmail Dükel ve Müyessel Yıldız ile birlikte TSK bünyesinde görevli E.B'nin de gözaltına alındığı biliniyor. Müyessel Yıldız'ın TSK'da görevli bulunan E.B ile kendi telefonuna ait 'askeri casusluk' kapsamında olan suç içerikli görüşmeler yaptığı belirtildi. 

Geçtiğimiz günlerde Libya'da şehit olan bir MİT görevlisini deşifre ettiği gerekçesi ile ODA TV  Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ile Haber Müdürü Barış Terkoğlu gözaltına alınmış ve sonucunda  ikili tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. ODA TV'nin iki görevlisi de henüz tutuklu bulunurken bu gün sabah saatlerinde ODA TV Ankara haber müdürü Müyessel Yıldız da gözaltına alındı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER