Korsan taksi avı!

Ankaralı taksiciler, İstanbul’dan sonra Başkent’te de korsan taksilerin artmasından dolayı harekete geçti. Taksiciler şehirde dedektif gibi iz sürüyor ve korsan taşımacılık yapan araçları yakalatıyor.

Korsan taksi avı!

Korsan taksi avı!

Ankaralı taksiciler, İstanbul’dan sonra Başkent’te de korsan taksilerin artmasından dolayı harekete geçti. Taksiciler şehirde dedektif gibi iz sürüyor ve korsan taşımacılık yapan araçları yakalatıyor. Taksiciler, Esenboğa’ya gitmek için korsan bir taksiye müşteri gibi bindi ve aracı takip ederek emniyetle beraber yakalattı. Korsan taşımacılık yapan arabaya 6 bin 141 TL para cezası ile 60 gün park cezası verildi.

Korsan taşımacılık yapan şahısları yakalatmak adına takip altına alan taksiciler dedektif gibi iz sürerek korsan arabaları yakalatıyor. Taksiciler bir önceki gün korsan olan bir taksiye müşteri olarak bindi, aracı yakalattı. Olay ile ilgili ayrıntılar ise şöyle: Ankara’da hususi otomobil ile korsan taşımacılık yapıldığını söyledi ve taksiciler durumları Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası’na söyledi. Oda tarafından gelen açıklamanın sonucunda aracın korsan taşımacılık yaptığı belirtildi.

Aracı yakalatmak adına Ankara Emniyet Müdürlüğüyle işbirliği içine giren taksiciler plakaları emniyete bildirdi. Odadan görevli olan biri korsan aracı kent merkezindeki noktaya çağırıp Esenboğa Havalimanı’na girmek üzere müşteri gibi bindi. Korsan taksiciler seyir halindeyken öteki taksiciler de farklı bir araçla aracı takip etti. Trafik polisleri havalimanı yolundaki Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı’nda önce plakaları belirtilen aracı çevirerek yakaladı. Arabaya 60 gün park cezası verildi ve 6 bin 141 TL para cezası verildi. Araç emniyet tarafından otoparka çekildi.

Korsan taşımacılık yapanlara karşı mücadele veren Ankara Umum ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanvekili Cevdet Kavlak, “Bazıları internetten ve sosyal medya üstünden ilan veriyor. Bazılarıysa apartman kapıcılarıyla ortak çalışıyor. Kapıcılar da araba lazım olursa bunları çağırıyor. Emniyet ile işbirliği yaparak da onları yakalatıyoruz. Bu mücadelemiz devam edecek. Vatandaşlar sonuçta taksilere bindiklerinde canlarını ve mallarını emanet ediyorlar. Korsanı tercih etmesinler duraklarımızdaki taksileri kullansınlar. Herhangi bir sıkıntı yaşadıkları zaman da 212 60 60 numaralı telefondan şikayetlerini ilettiği takdirde biz gereken her türlü işlemi yapıyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER