Koronavirüs Testi Negatif Çıkan Kafalar'ın 14 Günlük Karantinası Sona Erdi

Bir süredir hazırladıkları proje için Brezilyada olan ve yurda geldikten sonra 14 günlük karantinaya alınan Kafalar grubunun karantina süresi bitti. Test sonuçları negatif çıktı

Koronavirüs Testi Negatif Çıkan Kafalar'ın 14 Günlük Karantinası Sona Erdi

Tüm dünyada koronavirüsün hızla yayılmaya başlandığı günden itibaren yurtdışında bulunan Türk vatandaşları madur edilmemek adına ülkeye getirildi. Ülkeye gelen vatandaşlar olağanüstü tedbirlerle karantina altına alındı. Virüs testi yapıldı. Bu vatandaşlar arasında son dönemlerde sosyal medyada adlarını oldukça duyuran ve bir süre önce hazırladıkları proje için yurt Brezilyeye giden Kafalar grubu üyeleri de bulunuyor. 

Kafalar karantina

Atakan Özyurt, Bilal Hancı ve Fatih Yasin'in oluşturduğu kafalar grubu koronavirüs salgını öncesinde bir proje için Brezilya’ya gitmiş, salgının başlamasıyla birlikte uluslararası uçuşlar iptal edilince Türkiye’ye dönememişlerdi. Brazilyada bulunan 145 Türk vatandaşı ile birlikte iki hafta önce ülkeye getirilen Youtuberlar Tekirdağ2ın Süleymanpaşa ilçesindeki 14 günlük karantinalarını tamamladılar. Karantina snrası yapılan testlerin negatif çıkmasıyla birlikte bu gün evlerine gitmek üzere karantina merkezinden ayrıldılar. 

Kafalar karantina

YENİ PROJELER HAZIRLIYORUZ

Karantina sonrası basın açıklaması yapan grup üyeleri, kaldıkları 14 günlük karantinada oldukça özverili karşılandıklarını, karantina sürecinde sıkılmadan projeler ürettiklerini ve evlerine döndükten sonra bir hafta dinlenip tekrar çalışmaya başlayacaklarını söylediler. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER