Gündüzü geceye çevirdi! İstanbul, İzmir ve Ankara’ya hava durumu uyarısı…

Meteoroloji genel Müdürlüğü Ankara, İzmir ve İstanbul için uyarılar yayınladı. Bu şehirlerde birçok noktada sağanak yağışın devam etmesi beklenirken yağış alan bölgelerde sıcaklıklar da birkaç derece düşecek. Bugün öğlen saatlerinden itibaren İstanbul'da bulutlar gündüzü geceye çevirdi, gök gürültülü sağanak yağış yer yer etkili oluyor...

Gündüzü geceye çevirdi! İstanbul, İzmir ve Ankara’ya hava durumu uyarısı…

Ülkemizde günlerdir devam eden yağış yurdu terk etmiyor ve bugün İstanbul, Ankara, İzmir de dahil olmak üzere birçok şehirde yağış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Yurdun batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Osmaniye, Hatay-Dörtyol, Amasya ve Çorum çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceğini tahmin ediyor.

İSTANBUL'U KARA BULUTLAR SARDI.

İstanbul'u gün içerisinde saran kara bulutlar İstanbullulara gündüz vakti akşamı  yaşattı. Gün içinde sağanak yağışların görüldüğü şehirde uzamanlara göre yağış bir süre daha devam edecek. 

Uzmanlara göre yurdun batı bölgelerinde sıcaklıkların 1 ila 3 derece azalacağı vurgulanırken, ülkenin diğer bölgelerinde havanın mevsim normallerinde seyredeceği tahmin ediliyor. 

KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklamaya göre  Marmara, Kuzey Ege (İzmir, Manisa, Uşak, Kütahya), Batı Karadeniz, Aydın, Muğla’nın kıyı kesimleri, Ankara'nın kuzey ve batı ilçeleri ile Çankırı ve Eskişehir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum, eğimin yüksek olduğu yerlerde heyelan, ulaşımda aksamalar vb.) hazırlıklı olunması gerek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER