Ferrari Sahibi Adam Bin Liralık Koronavirüs Yardımınına Başvurdu! Benim Değil Arkadaşımın Dedi

Koronavirüs nedeniyle zor durumda olan vatandaşlara devlet tarafından ödenen 1000 tl'lik yardıma birçok vatandaş başvuru yaptı. Samsun'da üzerine kayıtlı 1.5 milyon TL değerinde Ferrari marka otomobil bulunan bir kişi, İlkadım Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na başvurarak bin liralık yardım istedi.

Ferrari Sahibi Adam Bin Liralık Koronavirüs Yardımınına Başvurdu! Benim Değil Arkadaşımın Dedi

Koronavirüsün ülkemizde görülmesinin ardından alınan tedbirlerce işlerini kaybeden, çalışmak için dışarı çıkamayan vatandaşlara devletin sağladığı bin tl'lik yardımların ilk ve ikinci aşamaları dağıtılmaya başlanmış, üçüncüsünün de başvuruları başladı. 

Yardım başvurusunda bulunan şahıs müracaatı e-devlet üzerinden yaparken, aracı kendisinin kullanmadığını, üzerine kayıtlı aracın arkadaşına ait olduğunu söyledi.

Yardıma ihtiyacı olan bir çok vatandaşın başvurmasının yanısıra verilen yardım için ihtiyacı olmayanların da başvuru yaptıkları valiliklerin araştırması sonucu ortaya çıkıyor. Cumhuriyet gazetesinden Cemil Ciğerim'in haberine göre, koronavirüs önlemleri kapsamında mağdur olan ihtiyaç sahipleri için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı İlkadım Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na yapılan bir başvuru pes dedirtti.

Bin liralık yardım için başvuru yapan kişinin üzerinde 1.5 milyon liralık Ferrari araba olduğu ortaya çıktı.

Bin liralık yardım için başvuru yapan kişinin üzerinde 1.5 milyon liralık Ferrari araba olduğu ortaya çıktı.Yardım başvurusunda bulunan şahıs müracaatı e-devlet üzerinden yaparken, aracı kendisinin kullanmadığını, üzerine kayıtlı aracın arkadaşına ait olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER