Camilerin cemaatle namaza açılacağı tarih belli oldu! Seyahat yasağı sürecek mi

Koronavirüs vakalarının azalmasından sonra hayat normale dönmeye başlıyor. 11Mayısta AVM'lerin açılma kararının ardından mayıs ortaları gibi kuaförler ve güzellik salonları, haziran ayı gibi de camilerin açılacağı belirtildi.

Camilerin cemaatle namaza açılacağı tarih belli oldu! Seyahat yasağı sürecek mi

Koronavirüsün ülkemizde yayılmaya başlamasının ardından hızla alınan tedbirler yavaş yavaş gevşetilmeye başlanıyor. Havaların iyice ısınması ve vaka sayısındaki azalma nedeniyle önce AVM açma kararı verildi. 

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, camilerin cemaatle namaza ise Haziran ayının ortasında açılabileceğini yazdı. Mayıs ayında küçük esnaf, berberler, kuaförler, kafe ve pastane, restoranların açılacağını belirten Selvi, "Haziran ayının ortasına doğru camiler ibadete açılacak" dedi.

Esnetilmelerin yavaş ve aşamalı bir şekilde gerçekleşeceğini söyleyen Abdülkadir Selvi;

  • Berberler bu ay ortası açılıyor!

Sahte sarışınlar açısından zor bir dönem oldu. Neyse, bundan kurtuluyoruz. Yaşasın berberler ve kuaförler! Mayıs ayında küçük esnaf, berberler, kuaförler, kafe ve pastane, restoran gibi hizmet veren yerler açılıyor. Tabii çok sıkı önlemler geliyor.

  • 'Turizm sezonu Haziran'da açılacak'

Turizm Türkiye’nin bacasız sanayisi. Onlar mayıs ayını hazırlık süreç olarak değerlendirecekler. Konaklama, açık büfe ve sosyal etkinlikler sıkı kurallara bağlanıyor. Ama haziran ayında turistik tesisler açılıyor. Otel, motel, müze ve ören yerleri açılacak. Kültürel etkinlikler yine haziran ayında başlatılıyor. 

  • 'Yurt içi uçuşlar haziranda'

Türk Hava Yolları’nın iç hat uçuşları haziran ayında başlayacak. Dış hat uçuşları ise ülkelerin durumuna göre belirlenecek. Tren seferleri de haziran ayında başlıyor. Çalışma hayatı, adalet ve ekonomi ise haziran-eylül arasında kademeli olarak normalleşme sürecinde yerini alacak.

  • Bayram namazı yok! Camiler haziranda açılıyor

Koronavirüs nedeniyle camilerde vakit namazlarının ve cuma namazlarının kılınması yasaklanmıştı. Bayram namazında da aynı yasağın devam etmesi bekleniyor. Ama haziran ayının ortasına doğru camiler ibadete açılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER