Ankara’da yılbaşı operasyonu!

Ankara’da yılbaşı öncesinde eylem hazırlığı yapan teröristler yakalandı.

Ankara’da yılbaşı operasyonu!

Ankara’da yılbaşı operasyonu!

Ankara’da yılbaşı öncesinde eylem hazırlığı yapan teröristler yakalandı.

Yılbaşına saatler kala Ankara’da 5 kişiye bomba hazırlığında olmaları belirlendikten sonra baskın düzenlendi. Harekat ekiplerince yakalanan teröristler gözaltına alındı. Ankara Terörle Mücadele Şube ve İstihbarat Şubesi ekiplerince terör örgütü DEAŞ’a yönelik operasyon gerçekleştirildi. Çalışmalar doğrultusunda yabancı uyruklu 5 kişi, örgüt ile örgütün çalışma bölgeleri ile irtibatlar belirlendi.

Yapılan çalışmalarda örgütün infaz görüntüleri sosyal medya hesabında ‘yalnız kurt’ gibi eylem çalışmaları için silah ile malzeme temini arayışı içinde bulundukları belirlendi. Özel Şube Müdürlüğü ile koordineli olarak yapılan operasyonlarda 5 kişi yakalandı. Soruşturmalar ise sürüyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güven Timleri Şube Müdürü Murat Bayhan, İstanbul’da yılbaşına yönelik alınan güvenlik tedbirlerine karşı açıklamalarda bulundu. İstanbul’un 39 ilçesinde yoğun güvenlik önlemlerinin alındığını belirten Bayhan, 44 bin 518 görevlinin bulunacağını belirtti.

“Tüm ilçe emniyet müdürlüklerimiz ve yılbaşı emniyet önlemleri bağlamında 31 Aralık günü 44 bin 518 görevlimiz ile görev yapılacak ve emniyet tedbirleri alınacaktır. Havacılık Şube Müdürlüğü'nce helikopter yardımı ile havadan, tüm kamera sistemlerimiz ile kameralar ile ve toplam 22 adet drone ile ikişer saatlik devriyeler halinde havadan da emniyet tedbirlerimiz takviye edilecektir. Özel Harekat Şube Müdürlüğümüz ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüz 207 noktada toplam 74 adet zırhlı araç ve 50 TOMA aracı ile görev alacaklardır. Belirtilen 31 Aralık günü yapılan yılbaşı emniyet tedbirleri kapsamında 400 tane motosikletli Yunus polisimiz görev alacaktır” şeklinde konuştu.

İrem Demir

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER