Dev göktaşı Dünya'nın yakınından geçecek

Space.com internet sitesinde yer alan habere göre, Güneş Sistemi'ndeki dev bir göktaşı Dünya'nın yakınından geçecek.

Dev göktaşı Dünya'nın yakınından geçecek

Deprem, corona virüs derken dünya yeni bir kötü senaryoyu konuşuyor... 2020 yılına ard arda gelen felaketler yaşanıncainsanlar bazı felaket senaryoları da kurmaya başladı. Yeni bir senaryoya göre dünyaya 28 Nisan günü bir göktaşı düşecek... Neyseki insanları endişeye sürükleyen bu senaryolara yanıt gecikmedi. NASA'da astrofizikçi olarak görev yapan Dr. Umut Yıldız, bu iddianın doğru olmadığını yalan olduğunu belirtirken "1998OR2, 29 Nisan 2020’de Dünya'ya 6.3 milyon km yani Dünya-Ay arası mesafenin 16.4 katı uzaktan geçecek. Rahat olun. Siz asıl virüsten korunun." diye belirtti.

Dev göktaşı Dünya'nın yakınından geçecek - Dünya Haberleri

Space.com internet sitesinde yer alan habere göre, "1998 OR2" adı verilen 2,4 kilometre çapındaki göktaşının Dünya'nın 6,3 milyon kilometre yakınından geçmesi bekleniyor.Yeryüzüne en yakın olacağı konumda Ay'dan 16 kat daha uzakta bulunacak göktaşının Dünya'ya çarpma tehlikesi bulunmuyor.

ABD'nin Hawaii eyaletindeki Haleakala Gözlemevi'ndeki gök bilimciler tarafından 24 Temmuz 1998'de keşfedilen "1998 OR2", bugüne dek tespit edilen en parlak ve en büyük asteroidlerden biri olarak biliniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER