Ankara’da 13 Yaşındaki Arkadaşını Çekiçle Öldürdü!

Ankara’da Ege Ö. Adlı 8. Sınıf öğrencisi çocuk, evlerine gelen arkadaşlarından birini bıçakladı. Yaralı olan çocuk evden kaçmaya çalışırken ikiz kardeşi ise Ege Ö. Tarafından çekiç ile öldürüldü.

Ankara’da 13 Yaşındaki Arkadaşını Çekiçle Öldürdü!

Ankara’da 13 Yaşındaki Arkadaşını Çekiçle Öldürdü!

Ankara’da Ege Ö. Adlı 8. Sınıf öğrencisi çocuk, evlerine gelen arkadaşlarından birini bıçakladı. Yaralı olan çocuk evden kaçmaya çalışırken ikiz kardeşi ise Ege Ö. Tarafından çekiç ile öldürüldü. Ege Ö.’nün arkadaşlarınaysa bilgisayardaki oyun sebebiyle saldırdığı ortaya çıktı.

Dün akşam saatlerinde Çankaya’daki Umut Mahallesi’nde 2 katlı apartmanın giriş katında dairede ilginç bir olay yaşandı. 8. Sınıf öğrencisi olan Ege Ö. Ve misafir olarak evlerine gelen ikiz kardeşler Ege ile Arda D. Arasında bir tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü. Ege Ö. Kavga esnasında mutfaktan almış olduğu bıçağı sınıf arkadaşı Arda D.’yi bıçakladı. Sonrasında yaralanan Ege D. Kanlar içinde evden kaçıp apartmandakilerden yardım istedi.

Ardından arkadaşının kaçtığını gören Ege Ö. Kapıyı kilitleyip Arda D.’yi bu defa çekiç ile yaraladı. Kısa bir süre sonra ihbar üstüne sağlık ekipleri ve polisler Arda D.’nin hayatını kaybettiğini belirledi. Yaralı olan Ege D. İse hastaneye götürüldü. Polisin gözaltına aldığı Ege Ö. İse emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Cinayetin Arkasında Oyun Var

Olay ile ilgili soruşturma yapan polis ekipleri olayın ardından eve gelip incelemelerde bulundu. Ege D.’yi darp ederek Arda D.’yi bıçaklayıp çekiç ile öldüren Ege Ö. İkiz kardeşler ile birlikte bilgisayar oyununda yönetmiş olduğu karakteri öldürdüğü için kavga ettiği söylentiler arasında. Bir de Ege Ö.’nün Arda D.’yi öldürdükten sonra intihar etmeye çalıştığı öğrenildi. Ege Ö’nün annesi kentte özel bir üniversitede öğretim görevlisi olduğu ve eğitimci olan babasının da yaklaşık olarak 4 ay önce kalp krizi sebebiyle yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Komşular Olayı Anlattı

Olayın yaşanmış olduğu binadaki giriş katta oturan bina sakinleri içeriden kaçan ikizlerden birinin kapılarına vurduğunu söyledi. Kapıyı açtıklarında çocuğun kanlar içinde olduğunu ve ‘ağabeyimi öldürüyorlar yardım edin’ şeklinde söylediğini belirtti. Koşarak yanlarına giden komşuları kapıyı açan olmadığını ve polise haber verdiklerini de ekledi. Kapıyı kırıp içeri giren polisler çocuğun öldüğünü gördü. İnternet oyunlarını çok oynadıklarını ve oyundan dolayı birbirlerine girdiklerini ifade etti. Diğer bina sakini de çocukların bilgisayar oyunlarından dolayı kavga ettiklerini belirtip oyun sırasında ‘sen beni nasıl öldürdün’ şeklinde kavga etmiş olduklarını belirtti. Birbirlerine bıçak çeken çocuklardan birinin kaçmayı başarıp komşulardan yardım istemesinden sonra kapıyı açmaya çalışıp kimsenin açamadığını belirtti. Polislerin gelip kapıyı kırmasıyla çocuğun öldüğünü gördüklerini de dile getirdi.

Son zamanlarda çocukların bilgisayar oyunları sebebiyle hırçınlaşması ise uzmanların ebeveynleri uyarmasına neden oldu. Uzmanlar çocukların karakter içerikli oyunlarda mutlaka ebeveyn kontrolünde oynamalarını tavsiye ettiler. Çocukların belirli saatlerde oyun oynamaları ise ruhsal sağlıkları açısından da çok önemli. Dolayısıyla online üzerinden oyun oynayan çocukların gözetilmesi oldukça büyük önem taşıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER