Kısıtlamanın bitmesiyle AŞTİ'de hareketlilik başladı

Koronavirüs salgınında alınan tedbirlerin gevşetilmesi ile hareketlilik başladı. Salgın nedeniyle seyahat yasağı bulunan şehirler arasında bulunan Ankara otogarı (AŞTİ) bu gün hareketli anlar yaşadı.

Kısıtlamanın bitmesiyle AŞTİ'de hareketlilik başladı

Koronavirüs yayılımını azaltmak amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından 3 nisan tarihinde  konulan  30 büyükşehir ve Zonguldak'ta, uygulanmak üzere şehirler arası seyahat kısıtlaması normalleşme sürecinde 15 şehirde devam ettirildi. Yetkililer tarafındn yapılan açıklama ile tüm yurtta bu gün itibariyle şehirlerarası seyahat etme yasağı kalktı. Yasağın kalktığı bu gün çoğu vatandaş seyahat etmek üzere bulundukları şehirlerin otogarlarına akın etti. 

Seyahat yasağının kalktığı Ankara'da da vatandaşlar AŞTİ'ye akın etti. 

Bursa Haber - AŞTİ'de de normalleşme süreci başladı

Seyahat yasağının kalkmasını fırsat bilen vatandaşlar gerek iş maksatlı gerek turizm gerek de memlekete gitme amacıyla otogara giderek bilet aldı. Yaşanılan yoğunluk en çok otobüs firmalarını memnun ederken firmaların önünde uzun bilet kuyrukları oluştu. 

Aştiye gelen vatandaşlara sık sık anons geçilerek maske takma uyarısı yapılırken güvenlikler her gelen vatandaşların ateşlerini ölçtü. 

Ankara AŞTİ'de normalleşme süreci başladı | Yerel

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER