Ankara yıkılıyor! Başkent'te engeller bir bir kalkıyor

Ankara Altındağ belediyesi, kaçak yapılara izin vermiyor. 2019 yılında bine yakın metruk binayı yıkan belediye, 2020 yılının ilk 6 ayında 208 binayı yıktı.

Ankara yıkılıyor! Başkent'te engeller bir bir kalkıyor

Altındağ Belediyesi, kentsel dönüşüme engel olan metruk binaları yıkmaya devam ediyor. Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, 2020 yılının ilk 6 ayında 208 metruk yapının yıkıldığını belirterek  “Bu yapıların 145 tanesi, yol ya da park alanlarında kalıyor, yapılaşmanın önünde engel teşkil ediyordu. Onlarla birlikte toplam 208 metruk yapıyı yıktık” dedi.

Yıkımın gerçekleştiği Kale Mahallesi, Ulubey Mahallesi ve Gültepe Mahallesi gibi metruk yapılaşmanın yoğun olduğu mahalleler kentsel dönüşüme hazırlandı.  Altındağ Belediyesi, vatandaşlardan gelen talepleri de dikkate alarak çoğunlukla bu bölgelerde bulunan terk edilmiş gecekonduları yıktı. Yasal süreçleri tamamlanan terk edilmiş gecekonduları yıkmaya devam edeceklerini belirten Başkan Balcı, modern Altındağ’ın önünde engel olmasına müsaade etmeyeceklerini vurguladı.

aw049044-01.jpg

Başkan Balcı, Altındağ’da kentsel dönüşümün tüm hızıyla devam edeceğini ifade ederek “Altındağ'da vatandaşlardan gelen talepleri dikkate alarak ilçede halk sağlığını ve çevre güvenliğini tehdit eden metruk yapıları yıkıyoruz. Böylece mahallelerimiz daha güvenli hale geliyor. Ekiplerimizce yıkılan metruk yapılar çoğunlukla imarlı yollar ve kamusal araziler üzerinde bulunuyordu. Gerçekleştirdiğimiz metruk temizliği ile birlikte, Altındağ'daki yeni yatırımların da önünü açıyoruz. Altındağ'daki tüm mahalleleri yasalar çerçevesinde metruk yapılardan arındıracağız. İnşallah modern bir Altındağ'ı hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER