Ankara Valiliği'nden Hacı Bayram Veli Türbesi önünde motosikletle drift için açıklama

Ankara’da Hacı Bayram Veli Türbesi önünde bir kişi motosikletle drift yapıp arkadaşı videoya çekti. Şahıslara ceza kesilirken Melih Gökçek Motosikletli kişilerin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaşın yakını olduğunu iddia etti.

Ankara Valiliği'nden Hacı Bayram Veli Türbesi önünde motosikletle drift için açıklama

16 Mayıs cumartesi günü Hacı Bayram Veli türbesinin önünde bir motosikletli drift yaptı. Durumun anlaşılması üzerine polisler drift yapan kişiye hız sınırı aşma cezası keserken, kişiyi video çeken arkadaşına da sokağa çıkma yasağını delme suçundqan 3 bin 150 şer tl ceza kesti. Konu ile ilgili açıklama yapan Ankara Valiliği,  “Bazı basın yayın organlarında Ankara’nın bazı tarihi ve kültürel alanlarında motosikletle drift yapılarak çekim yapıldığı şeklinde haberler yer almıştır. 16 Mayıs cumartesi günü gerçekleşen olayla ilgili motosiklet sürücüsüne hız ihlali ve aşırı gürültü nedeniyle trafik cezası, diğer beş kişiye sokağa çıkma yasağının ihlal edilmesinden dolayı aynı gün 3 bin 150’şer TL idari para cezası uygulanmış ve izinsiz çekim yapmaları sona erdirilmiştir” açıklamasında bulundu.

Tüm bu detaylara Melih Gökçek'in ortaya attığı iddia da eklenince ortaya şaşırtıcı bir durum çıktı. Ankara eski Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medyada yaptığı paylaşım ile Hacı Bayram Veli Türbesinin önünde drift yapan şahsın Mansur yavaş'ın adamı Alpar Kaya olduğunu iddia etti. 

Sosyal medyada tepkisini gösteren Melih Gökçek, Mansur Yavaş'a işte şimdi CHP'li oldun dedi.

''Yılın skandalı... Mansur Yavaş'ın yakın adamlarından Alper Kaya, kent konseyinin ve basın müşaviri Volkan Gültekin'in talimatı ile Hacı Bayramı-ı Veli Hazretlerinin Türbesi önünde motosikletle drift yaptı. Mansur Yavaş başka yer bulamadın mı? Tam CHP'li oldun..." 

CHP'nin skandalları bitmiyor! Mansur Yavaş'ın adamları Hacı Bayram ...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER