Ankara'da drift terörü!

Başkentte Çayyolu Saltoğlu Bulvarında alkol alarak drift yapan gençler tehlike yaratıyor.

Ankara'da drift terörü!

Ankara Çayyolu Bulvarı sakinleri uzun zamandır drift yapan gençlerden şikayetçi. Neredeyse her gece alkol alarak tehlike yaratan bu kişilere şikayetler edilmesine rağmen engel olunamıyor. Üstelik bu kişiler sokağa çıkma yasağı sırasında bile trafik terörüne devam etmeye devam ediyor. 

Saat 21.00 sıralarında Saltoğlu Caddesi Angora evlerindeki bulvar yakınlarında seyir tepesinda alkol kullandıkları görülen gençler dikkat çekmemek için araçlarını belirli mesafelerde park ederek araç içerisinde zaman geçiriyor, gecenin ilerleyen saatlerinde bulvara inerek drift terörüne başlıyor. Yaptıkları yarış ile tehlike saçan grup, çıkardıkları sesle çevrede yaşayanları tedirgin ediyor.   Yaşları 18 ile 25 yaş arasında değişen grubun haftanın büyük bölümünde aynı eylemi gerçekleştirdiği belirtiliyor.

Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi’nde büfe işleten Ali Öztaş grup ile ilgili endişesini: “Bölgemiz adeta off-road alanına döndü. Gecenin ilerleyen saatlerinde mekanlar boşalmaya başlayınca drift atılmaya başlanıyor. Yaptıkları hızları videoya çekiyorlar. Hız tutkunu gruplar nedeniyle hayatımız tehlikede. Şikâyet edildikten sonra, şikâyet edeni bulup tehdit ediyorlar.” sözleri ile dile getiriyor.

Ankara'daki drift yarışında kaza - Son Dakika Haber

Aynı bölgede çiçekçi dükkanı işleten Hüsnü Midiliç: “Biz bunlardan şikayetçiyiz. Can kayıpları, kazalar olmasına rağmen insanlar tedbirsiz davranıyor. Risk altındayız.”

Drift yapılan bölgeye 50 metre mesafedeki caddede çiçek dükkanı olan A.B.: “Sabahları dükkanı açmaya geldiğimde gerek Saltoğlu Caddesi’ndeki kavşakta gerekse ona yakın olan bir önceki kavşakta sürekli lastik izlerine rastlıyorum. Birkaç sene önce aynı bölgede yarış yaparken, drift atarken hızını alamayan lüks bir araç yanımızdaki büfeye girdi. Dikkatli ve duyarlı olmak gerekiyor.”

Yediden yetmişe herkesi bıktıran drift çıkgınlığına karşı mahalle muhtarı da şikayetçi. Mutlukent Mahallesi Muhtarı Ayfer Yargıç: “Drift terörü estiren grup kendilerine göre bir eğlence alanı yaratmış. İçki şişede durduğu gibi durmuyor. Polis gelip gerekli kontrolleri yaptıktan 5 dakika sonra yine aynı yere gelip drift yapıyorlar. Aynı durum Binsesin sitesinde de yaşanıyor. Site sakinleri rahatsız.”​​​​​​​ diyerek yetkililerden yardım istiyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER