Ankara'da çekilen korona fotoğrafı dünya gündeminde

Ankara Büyükşehir tarafından yapılan metrobüs dezenfekte çalışmasını fotoğraflayan Dilek Uyar'ın karesi 4 milyon takipçisi olan National Geographic Your Shot'un Instagram sayfasında yayınlandı.

Ankara'da çekilen korona fotoğrafı dünya gündeminde

Ankara Büyükşehir Belediyesinin koronavirüs mücadelesi uluslararası platformlara taşınmaya başlandı. Ülkemizde ilk koronavirüs vakasnının görldüğü günden itinaren aldığı tedbirler ile adından sık sık söz ettiren belediye bu sefer de sosyal medyadaki platdormlara taşındı. 

Fotoğraf sanatçısı Dilek Uyar’ın Büyükşehir Belediyesi  Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı BELPLAS ekiplerinin dezenfeksiyon çalışmalarının Ankara Metrosu’nda dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışmaları sırasında çektiği bir fotoğrafı  National Geographic Your Shot’un Instagram sayfası, “Korona virüsü pandemi sürecinde sağlık işleri birimleri Türkiye Ankara’da toplu taşıma araçlarında ilaçlama çalışmalarına gece gündüz demeden devam ediyor” notuyla paylaştı. Paylaşılan fotoğraf dakikalar içiinde binlerce beğeni aldı. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin korona virüs ile mücadelesi ...

Salgın sürecinde Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Ankara’nın boş cadde ve sokaklarını da gece gündüz fotoğraflayan sanatçı Uyar’ın yakaladığı kareleri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER