Ankara'da 8 kişilik silahlı kumar çetesine operasyon başlatıldı

Ankara Emniyet Müdürlüğü, kumar oynatarak borçlandırdıkları vatandaşlardan silah zoruyla para aldıkları tespit edilen 8 şüphelinin yakalanması için operasyon başlatıldı.

Ankara'da 8 kişilik silahlı kumar çetesine operasyon başlatıldı

Altındağ ve Çankaya ilçelerinde bazı kişilerin örgütlü olarak suç işledikleri bilgisine ulaşan Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları derin araştırmalar ve gizli çalışmalar sonucunda 8 kişilik silahlı bir  suç örgütünün varlığını tespit etti.

 Birlikte işlettikleri 3 kahvehanede  kumar oynayan vatandaşlara zorla senet imzalattıkları, imzalanan meblağı ödemeyenlerden ise silah zoruyla para alındığı belirlenen 8 kişinin kimlikleri emniyet mensuplarınca belirlendi. Kimlikleri belirlenen şüphelilerin işlettikleri işyerlerinin çevresindeki esnaflardan güvenlikleri adı altında haraç aldıklarını, vermeyen iş yerlerini ise  vermeyen iş yerlerini ise kurşunladıkları tespit edildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı haklarında gözaltı kararı verilen şüphelilerin yakalanması amacıyla harekete geçerek, Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, Ankara, İstanbul ve Gümüşhane’de 2’si iş yeri 13’ü ikamet olmak üzere 15 adrese operasyon düzenledi.

Kumar çetesine yönelik operasyon kapsamında gözaltı işlemlerinin ise başladığı belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER