Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden sokak hayvanlarına 461 ton mama

Corona virüsü salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde Ankara Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için mesai yaptı. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri gönüllülerle işbirliği yaparak, 11 Mart’tan bu yana toplam 461 ton mamayla sokak canlarına hayat oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden sokak hayvanlarına 461 ton mama

Ankara Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgını kapsamında sokağa çıkma yasağı uygulanan günlerde sokak hayvanlarını unutmadı. 

Yardımda büyük emek harcayan Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, şu açıklamayı yaptı:

”Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde beslenme sorunu yaşayan sokak hayvanlarına sürekli destek sağlıyoruz. Gönüllerimizle iş birliğimiz devam ediyor. Elimizden geleni yapıyoruz. Covid-19 salgının başladığı 11 Mart’tan bu yana sokak hayvanlarına 461 ton mama desteği sağladık. Sokak canlarımızın hayatta kalması için çalışıyoruz.”

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden sokak hayvanlarına 461 ton mama ...

Salgın günlerinde kendi sağlığımızın yanı sıra sokakta aç kalan hayvanları unutmamak gerektiğini belirten 

Gönüllü Damla Dur ise, salgın sürecinde sokak hayvanlarının yiyecek bulmakta zorlandığı konusunun altını çizdi

Bu süreci büyükşehir belediyesinin katkılarıyla hayvanlara ardımcı olarak atlattıklarını ifade eden Damla Dur, ”Gönüllü olarak bir yere kadar yetebiliyoruz. Yerel yönetimlerin desteği bu noktada çok önemli. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne destek talebimizi sunduk, olumlu karşılandı. Beraber beslemeye çıktık o yüzden büyükşehir belediyesine çok teşekkür ederiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER