Ankara Şehir Hastanesi Nerede? Ankara Şehir Hastanesine Nasıl Gidilir?

Ankara Şehir Hastanesinde kaç yatak var? Ankara Şehir Hastanesinde kaç kişi çalışıyor? Ankara Şehir Hastanesine ne kadar kira veriliyor? Ankara Şehir Hastanesine nasıl gidilir?

Ankara Şehir Hastanesi Nerede? Ankara Şehir Hastanesine Nasıl Gidilir?

Ankara Şehir Hastanesi, Türkiye'nin başkent olan Ankara şehrinde yer alan bir hastanedir. Açılışı 2019 olan hastane, 3705 yatak kapasitesiyle ülkede yer alan en büyük hastanedir.

Ankara Şehir Hastanesi Tarihçe

Hastanenin toplam maliyeti 890.000.000 Euro’dur. Hastanenin ilk temeli 2015 yılında atılmıştır. Hastanenin bir bölümü 2018 yılında açıldı. Resmi açılış tarihi 2019 yılıdır. ; Mevcut olan iki hastane kapatılarak tüm çalışanlar ve araçlar gereçler, bu hastaneye taşımıştır.

Ankara Şehir Hastanesi Özellikleri

Ankara Büyük Şehir Hastanesi Çankaya ilçesinde yer almaktadır. 180 dekar alan üzerine kurulmuş bir hastanedir Hastanede toplam 132 AMELİYATHANE 9 4 poliklinik, 82 vim oda yer almaktadır. 1030 adet tek yataklı oda, PPP. 730 adet çift yataklı, oto ve 800 adet yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır.

Hastanenin tam kapasite olarak çalışma gösterdiğinde, günde 35000 hastaya hizmet verecek şekilde ve 9000 servis hastasını tedavi edebilecektir. Hastane içerisinde kalp ve damar, onkoloji, nöroloji ve ortopedi gibi bölümler yer almaktadır. Türkiye’nin en büyük şehir hastanesi unvanına sahiptir.

Hastanede ayrı olarak tıbbı gözlem için 105 yataklı bir otel ve helikopter inişi için iki iniş yeri bulunmaktadır. Hastanede çalışan olarak 2800 akademisyenler, doktor olmak üzere 6300 sağlık personeliyle beraber 4300 idari destek elemanları yer almaktadır.

Ankara Şehir Hastanesinde Bulunan Yatak Oranları

  1. Genel Hastane Bölümü 605
  2. Ana Hastane Kısmı 67
  3. Kalp ve Damar Hastalıkları 445
  4. Nöroloji ve ortopedi 507
  5. Kadın Doğum 543
  6. Çocuk Hastanesi 603
  7. Onkoloji 593
  8. Fizik Tedavi 305
  9. Psikiyatri 102

Ankara Büyükşehir Hastanesi, çok gelişmiş bir hastanedir planı hazırlanırken üzerine çok çalışılmış ve yaklaşık olarak yapıp, 6 sene sürmüştür. Yapılan çalışmalar neticesinde ülkenin en büyük hastanesi unvanına sahip olmuştur. Günlük olarak 30.000 hastaya hizmet vermektedir.

Şehir hastanesi olduğu için randevu sistemiyle çalışmaktadır. Devletin, randevu sistemini veya telefon numarasını kullanarak randam sistem oluşturulur. Randevu alındığında gününde ve saatinde hastanede olarak tüm imkânlardan faydalanılabilir. Hastanede bölümler bulunmaktadır. Ulaşımı oldukça kolaydır.

Ankara Şehir Hastanesine Nasıl Gidilir?

Aştı otobüs garından Söğüt özü Metrosunun yürümelisiniz. Metro ile Tarım Bakanlığı durağında inerek 112 numaralı e. K, izin k otobüsüne veya taksi ile ulaşım sağlanabilir. Kızılanda yaralan, Güvenpark istikameti kullanılarak, Ankara şehir hastanesi dolmuşlarını binebilir ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Aştı otogarından hastaneye gitmek istiyorsanız, otobüs terminalinden Konya Yolu üzerinden geçen ve Bilkent yönüne doğru giden dolmuşları tercih edebilirsiniz. AŞTİ içerisinde yer alan yeraltı treni kullanılarak, Kızılay yönüne doğru, Koru metrosuna aktarma yapmanız gerekir.

Tarım Bakanlığı durağında indiğiniz takdirde 112 numarası olan ring otobüsüyle ulaşımımızı tamamlayabilirsiniz. Hızlı tren garından gitmek için Bilkent yönüne giden dolmuşları tercih etmelisiniz. Eryaman'da yer alan hızlı tren garından, kızılay yönüne doğru giden otobüs veya dolmuş ile Tarım Bakanlığı durağında inebilirsiniz indiğiniz alanda 122 otobüs ile seyahat yapabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER