Iphone 12 serisiyle ilgili çarpıcı iddialar ortaya çıktı.

Iphone 12 serisi ile ilgili yeni iddialar ortaya atıldı. Iphone 12 serisinin tasarımı da kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratabilir.

Iphone 12 serisiyle ilgili çarpıcı iddialar ortaya çıktı.

Iphone 12 serisiyle alakalı yeni bir söylenti ortaya çıktı. Geçtiğimiz dönemlerde, Iphone modellerinin özellikleriyle ilgili açıklamalar yapan Macotakara sitesinden yeni bir açıklama geldi. Macotakara sitesine göre Iphone 12 serisi de Iphone 11 ile aynı tasarımsal özellikleri taşıyacak.

Son teknoloji devi Applee, yeni Iphone serisini Eylül 2020'de  çıkaracak. Applee şirketi yeni Iphone serisinin çalışmalarına büyük bir hızla devam etmektedir.Durum böyle olunca, yeni seriyle ilgili birçok tahmin ve fikir söz konusu olmaktadır.Şimdi çıkan haberlerde ise dikkat çeken kısım tüm öğrendiklerimizi ve duyduklarımızı unutturacak niteliktedir. 

Ortaya çıkan haberler, Japonya merkezli "Macotakara" isimli internet sitesinden geldi. Bu site geçtiğimiz dönemlerdeki Iphone serileriyle ilgili açıklamalarını doğrulamıştı.Yani Iphone serisi özellikleri sızdırmıştı.Şuan da çıkan haber içeriği de Iphone 12 serisinin tasarımı ile ilgili bazı ipuçları veriyor.

Iphone 12 serisinde çentiklerin ortadan kalkacağı düşünülüyor.

Şuana kadar Iphone 12 serisinin tasarımıyla ilgili çıkan haberler, Aplee'ın Iphone 4 ve Iphone 5 serisinden esinleneceğini ortaya koymuştu. Şöyle ki Iphone 12 serisi de köşeli kenarlara sahip olacaktı ki bu detay kullanıcılar için önemli bir detaytı.Sebebi ise kullanıcıların Iphone 5 serisini çok beğenmesiydi. Ancak Japonya asıllı bu site, tüm söylenenleri yalanladı.

Yeni haberlere göre, Iphone 12 serisi, Iphone 11 ile aynı tasarım özelliklerine sahip olacak. Ancak model boyutları düşünülenden biraz farklı olacak. Macotakara ya göre yeni seri Iphone 12 5.4 inç büyüklüğünde olacak ve boyut olarak Iphone 8 ile Iphone SE arasında olacak.İkinci Iphone 12 modeli ise 6.1 inç boyutunda yani Iphone 11 Pro ile Iphone 11 Pro max arasında olacak. En büyük boyuttaki Iphone 12 ise 6.7 inç boyutunda Iphone 11 Pro Max'tan daha uzun olacak.

Macotakara'dan çıkan haberler, Iphone 12 serisinin kalınlığı ile ilgili bilgiler de içermektedir. Açıklanan haberlere göre, 6.7 inç büyüklüğündeki Iphone 12 modeli, 7.1 milimetre kalınlığında olacak. Bu kalınlık, yeni serinin 8.1 kalınlığındaki Iphone Pro Max'tan daha ince olacağını gösteriyor. Ayrıca yeni seri daha büyük bir kamera sensörüyle gelecek.

Iphone 12 serisi, teknoloji aşıklarının ne zamandır takibinde ve son kullanıcı bu seriyi merakla beklemektedir. Bu durum, birçok iddia ve kesin olmayan birçok haberlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Ancak Applee, konuyla ilgili bir açıklama yapmamaktadır. Dolayısıyla iddia ve haberlerin asılları bilinmemektedir. Iphone 12 ile ilgili ortaya çıkan tüm gizemli haber ve iddiaların, Apple'ın yapacağı tanıtımla netleşeceği gözüküyor. 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2020, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER