Patoloji Sonucu Öğrenme

Patoloji sonuçlarını öğrenmek isteyenler, nasıl öğreneceğini bilemeyenler. Sizler için sonuçları kolay bir şekilde öğrenme ile alakalı olan tüm bilgileri derledik.  

Patoloji Sonucu Öğrenme

Patoloji Sonucu Öğrenme

Patoloji sonuçlarını öğrenmek isteyenler, nasıl öğreneceğini bilemeyenler. Sizler için sonuçları kolay bir şekilde öğrenme ile alakalı olan tüm bilgileri derledik.  Hastane sonucumu nasıl öğrenebilirim? T.C. kimlik numarası vererek tahlil sonuçları öğrenme, internet üzerinden tahlil sonucu öğrenme, devlet hastanesi tahlil sonucu, e- devlet, mhrs, sağlık ocağı tahlil sonucu öğrenme, e-nabız yoluyla patoloji sonucu öğrenme ile ilgili bilgiler haberimizde…

Patoloji Nedir?

Birçok hastanın tesadüfi olarak karşılaştığı patoloji bilimi ile ilgili birçok bilinmeyen bulunuyor. Mikroskop altında hücrelerin görünümüyle hastalıklara tanı koyan patoloji; kelime anlamı olarak hastalık bilimi anlamına gelir. Hastalıklardan ötürü organlardaki hücresel düzeylerde meydana gelen değişimleri incelemektedir. Mikroskop altında hücrelerin görünümleri ile hastalıklara tanı koymaktadır. Patolog aslında birçok insanın duymadığı ve tesadüfi olarak karşılaştığı hekimdir. Patologlar hastayla değil hastaların doktorları ile temas halindedirler ve doktorların doktoru olarak bilinirler.

Patoloji raporu da genel olarak hazır hale gelene kadar geçen sürelerde yoğun bir emek verilen ve uzun saatler ile günler boyu üzerinde çalışılan, farklı kaynaklardan faydalanılarak hastalara doğru yaklaşımın sağlanması için gereken bilgileri sentezleyerek ileten rapordur.

Patoloji Raporları Geç Mi Çıkıyor?

Patoloji raporları genellikle bir hafta içinde çıkar. Ancak hastalar sonucu merak edip patolojinin farkında olduklarından ötürü böyle bir algı bulunmaktadır. Bazı durumlarda ise literatür araştırması, ek tetkiklerin yapılması, konu ile ilgili olan tecrübeli farklı hekimlerden fikir alınması gibi sebeplerden ötürü gecikmeler olabilir. Ayrıca birtakım durumlarda da biyopsi örnekleri yurtdışına gönderilir ve konudaki uzman patologlardan fikir alınır. Uzun sürmesi aslında kesin ve doğru tanının konması içindir. Peki patoloji sonucu öğrenme için ne yapılmalıdır?

Patoloji Sonuçlarının Öğrenilmesi

Patoloji sonuçlarını internetten öğrenmek artık bundan böyle çok kolay olacak. Yaptırdığınız patoloji işleminin sonuçlarını öğrenmek için yapmak gereken işlem oldukça kolay. İşlemi yaptırmış olduğunuz hastaneden size verilen barkodu ya da sonuç alma kartını kullanarak e- Nabız sistemine giriş yapabilirsiniz. T.C. bilgileri ve giriş işlemlerini bitirdikten sonra barkod üzerinde bulunan kodu girerek dilediğiniz işleminizin sonuçlarınızı buradan alabilirsiniz. Sonuçlarınızı öğrendikten sonra gerekli hekimlere başvurmak gerekecektir. Peki

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2020, 02:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ridvan karataç
Ridvan karataç - 4 ay Önce

Patosol sonucum

SIRADAKİ HABER