Kullanıcılarından Microsoft'a sert tepki: "Artık Windows'u 'güncelleme'!".

Windows'un bazı güncellemeleri kişisel / kurumsal bilgisayarlara yarardan çok zarar veriyor.

Kullanıcılarından Microsoft'a sert tepki: "Artık Windows'u 'güncelleme'!".

Windows'un bazı güncellemeleri kişisel / kurumsal bilgisayarlara yarardan çok zarar veriyor.

Yapılan güncelleme paketlerinde küçümsenemeyecek sorunlar baş vermeye başladı. Önce güvenlik güncellemesi ile ağda tanılı halde bulunan cihazların kontrolü kaybedildi. Sonra bu düzeltilmeye çalışılırken güvenlik açığı yaratabilir diye yine ağ portlarına erişim engellendi. Şimdiki güncellemesi ile de Edge kullanılamaz oldu.

Edge de nasibini aldı

Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesine gelen güncellemeler, sorun çıkarmaya devam ediyor. En son toplu güncellemenin (KB4517389) bazı PC'lerde Microsoft Edge'i bozduğu ve bazı PC'lerde ise yükleme hatası verdiği ortaya çıktı.

Microsoft'un bazı forumlarında bir kullanıcıya göre güncellemeyi yükledikten sonra Edge'in açılmasını engelliyor. Kullanıcı, Edge dışındaki tüm web tarayıcılarının çalıştığını belirtiyor (Internet Explorer dahil). Bir başka kullanıcı da aynı sorundan şikayetçiyken, KB4517389 güncellemesini kaldırarak sorunu çözdüğünü söylüyor.

Sorundan haberdarlar

Bazı kullanıcılar Başlat menüsünde sorun yaşasalar da, KB4517389'un yayın notlarında bununla ilgili bir bilgi bulunmuyor. Buna karşın Microsoft, sorundan haberdar olduğunu söylemişti ve sorunun bu ay çözülmesi bekleniyor.

Windows Latest: "Bu son toplu güncelleme, yüklenme sırasında genel bir hata mesajı vererek durabiliyor. Bu mesajı görenlerin sorunlardan uzak kaldıkları için belki de sevinmeleri gerekiyor." şeklinde yorum yaptı.

Microsoft'un toplu güncellemelerinin son zamanlarda sorun çözmekten çok soruna yol açtığına ortada. Daha önce de görüldüğü gibi bu durum, firmanın itibarını zedeleyebilir ve kısa zamanda bir çözüm bulunmazsa, kullanıcılar arasında "güncellemeler Windows'u bozar" şeklinde bir düşünce oluşabilir.

Pazarda Microsoft'un yerinin yadsınamaz olduğu günümüz teknoloji dünyasında böylesine küçük dikkatsizlikler yüzünden şirketin itibar zedelenmesi kaçınılmaz olacaktır. Zira 'son kullanıcı' her zaman her şeyin en iyisini talep eder ve talebi doğrultusunda para harcar. Güncellemeleri yüzünden verimsiz bir işletim sistemi haline geleceğe benzeyen Windows, özellikle Windows 10 umarız bu sıkıntılarlla çabuk yüzleşir.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER