Kırşehir'de rekabet ekmeği 59 kuruşa indirtti

Kırşehir'de market ve fırınlar arasındaki rekabet, ekmek fiyatlarının 59 kuruşa inmesine neden oldu. Bu durum müşterileri memnun etti.

Kırşehir'de rekabet ekmeği 59 kuruşa indirtti

Kırşehir'de market ve fırın işletmecileri arasında bir süredir yaşanan rekabet, ekmek fiyatını 59 kuruşa kadar düşürdü. Kentte faaliyet gösteren küçük market işletmecisi Salih Soylu, geçen Temmuz ayından bu yana 1,25 TL'ye satılan 200 gram ekmeğin fiyatını 59 kuruşa düşürdü. Vatandaşlar, fiyatın düşmesiyle birlikte markette satılan ekmeğe yoğun ilgi gösterdi. İş yerinde ekmek satışı ikiye katlandı.

DİĞER FIRINLAR DA FİYATI DÜŞÜRDÜ

Kırşehir'de market işletmecisi Salih Soylu, ekmeğin fiyatını düşürmesiyle birlikte bazı fırın ve marketlerde de ekmeğin fiyatının düşürüldüğünü söyledi. Soylu, "Vatandaş bu durumdan oldukça memnun. Fırıncıların kendi aralarında yaptığı rekabetten dolayı ulusal mağazalara 75 kuruştan teklif edip, onlara ekmek satmalarından dolayı başladı bu durum. Biz de yerel işletmeci olarak buna karşı geldik. Biz de dedik ki bunlara nispet olsun, fiyat olarak 59 kuruş yazdık, gayet de güzel oldu. Halk bizden yana. Bazı yerlerde belirsizlik olabilir. Bazıları 75 kuruş, 1 TL, 1,25 TL yazmış olabilir. Onların fırınları ona göre destek vermiş. Bizim aldığımız fırınlar da bize destek veriyor. Onlar küçük esnafla uğraşıyorlar. Küçük esnafı bitirmeye çalışıyorlar. Bunu kimse inkar edemez artık" dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER