Dikkat: Kar Geliyor! Ankara-İstanbul- İzmir ve diğer illerin hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü önümüzdeki günlerin hava durumu tahminini yayınladı. Ankara hava durumu ve birçok ilin hava durumu merak konusu oldu. İşte il il hava durumu...

Dikkat: Kar Geliyor! Ankara-İstanbul- İzmir ve diğer illerin hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürülğü tarafından yayımlanan son hava durumu tahminlerine göre İstanbul'a beklenen karar yağışı geliyor. Marmara Bölgesi'nde dün yeniden etkili olmaya başlayan yağışlı hava bugün rüzgarında etkili olmaya ybaşlaması ile sıcaklık seviyelerini düşürmeye dev am edecek . Yağışlar aralıklarla Salı ve Çarşamba günü devam edecek. Perşembe ve Cuma günü ise İstanbul'da kar yağışı etkili olacak. Marmara ve İstanbul'un yanı sıra bugün Karadeniz sahil şeridinin yağışlı geçmesi beklenirken iç kesimlerde yağışların kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Kar yağışı İçn Anadolu, Doğu Anadolu'da hafta boyunca etkili olamaya devam edecek. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeler göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Kırkareli, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelirini yağışlı geçeceği tahmin ediliyoru. Yağışların; Karadeniz'in kıyı kesimleri ile Hatay ve Osmaniye çevrelirnde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın kuzeyli yönlerden Marmara'nın batısında kuvvetli (40-60 km/ sa),Akdeniz'in iç kesimlerinde yer yer fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin ararlıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatelrinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor. 

ANKARA HAVA DURUMU 2 derece 

Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde hafif kar yağışlı 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 22:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER