Ankara Valiliği harekete geçti

Kanaatkar tutumu ile büyük takdir ve beğeni toplayan Hasan adlı sokakta yaşan genç adam için Ankara Valiliği harekete geçti.

Ankara Valiliği harekete geçti

     Ankara'da sokakta yaşadığını dile getiren ve "Allah insanı sınar. Allah şu an beni sınıyor ve bana taşıyamayacağım yükü vermiyor" sözleri ile  sosyal medyanın gündemine oturan ve  büyük takdir toplayan 29 yaşındaki genç  Hasan için Ankara Valisi Vasip Şahin harekete geçildiğini bildirdi.

Vali  Şahin,  yapmış olduğu açıklamada, "Hasan'ın problem ve ihtiyaçlarıyla yakından ilgileniyoruz" dediği ifade edildi.

     Ankara'da sokakta yaşamak zorunda kalan Hasan adlı gencin, "Allah insanı sınar. Allah şu an beni sınıyor ve bana taşıyamayacağım yükü vermiyor" biçimindeki sözleri sosyal medyada büyük takdir toplamıştı.

     Sosyal medyadan paylaşılan videoda yaşadığı hayatın bir imtihan olduğuna ve her şeye rağmen Allah'a şükrettiğini belirten genç, "Sokaklarda selpak satıyorum. Parasıyla çorba içiyorum. Yalnızlıktan kaynaklı üzülüyorum... Ama şu şekilde bir şey var: Allah insanı sınar. Allah şu an beni sınıyor ve bana taşıyamayacağım yükü vermiyor" şeklinde konuştu.

"BENİM DE BİR EVİM OLACAK"

     Genelde metronun kapısının dibinde yatıyorum" diye konuşan  genç, sözlerine ise  şu şekilde devam etti:

     "Gece 1'de kapanıyor, yere karton seriyorum, havalandırma sıcak üflediği için orada yaşıyorum ben. Ama Allah insana taşıyamayacağı yükü vermez. Benim de evim olacak, düzenim olacak... Buna inanıyorum. Şu an mendil satıyorum, iş bulamıyorum. Sokakta yaşadığımı söyleyene kadar sorun yok fakat onu söyleyince almıyorlar."

HALUK LEVENT GÜZEL HABERLER VERDİ

     Sosyal medyayı aktif kullanan isimler arasında bulunan şarkıcı Haluk Levent genç Hasan'ın sözlerine kayıtsız kalamadı. Sosyal medya hesabından paylaşımlar yapan Levent," Ankara Ahbap! Kardeşimizi bulalım! Ankara'da yaşayan bir dostumuz iş ayarladı kendisine.. Kalacak yeri de ayarlarız.." diyerek isminin Hasan olduğu öğrenilen gence iş bulunduğunu ifade etti.

VALİ HAREKETE GEÇTİ

     Görüntülerin gündem olmasıyla beraber Ankara Valisi Vasip Şahin harekete geçti. Şahinyapmış olduğu açıklamada, "Gönlü zengin, yüreği kocaman Hasan'a ulaştık. Bu akşamdan itibaren Ankara Valiliği olarak problem ve ihtiyaçlarıyla yakından ilgileniyoruz." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER