Yurt dışı uçuşlar ne zaman başlayacak? İç hat seferleri bugün başladı…

Koronavirüs salgını nedeniyle yasak konulan yurtdışı uçak seferleri ne zaman açılacak? Normalleşme sürecine girmeyle birlikte yurt dışı uçuşların ne zaman açılacağı merak konusu oldu.

Yurt dışı uçuşlar ne zaman başlayacak? İç hat seferleri bugün başladı…

1 Haziran tarihiyle normalleşme sürecine girildi, bir çok alanda yapılan yasaklar kalktı. Öncelikle büyük şehirlere giriş çıkış yasakları kaldırıldı, otobüs vce uçak seferleri normal seyrini almaya başladı. Salgının yayılımını azaltmak amacıyla kapanan bir çok işyeri bu gün açıldı. 

Normalleşme sürecine adım atınce vatandaşlar yurt dışı seferlerinin ne zaman açılacağı konusunda meraklandı.  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, dış hat uçuşları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Karaismailoğlu açıkladı: Yurt dışı uçuşlar ne zaman başlayacak?

THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı geçenlerde yaptığı açıklamada THY seferlerinin dış hatta 10 Haziran’a kadar uzatıldığını söylemişti.

Konu ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ise, “Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde yurtdışı uçuşlarını yeniden başlatmak için görüşmelerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Aslında yapılan açıklamalardan yurt dışı uçak sefer yasağının kalkması hem ülkemizde hem de yut dışındaki vaka sayılarının azalmasına bağlı olduğu sonucu çıkıyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER