Yaşlı vatandaşın görüntülerini çekenlere Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği ceza verdi

Hastaneye gitmek için evden çıkan yaşlı vatandaşı video çekerek taciz eden kişi Ankara 1. Sulh ve Ceza Hakimliği 15 gün evinden çıkmamasına ve 2 kere huzurevi ziyaretinde bulunmasına hükmetti.

Yaşlı vatandaşın görüntülerini çekenlere Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği ceza verdi

Koronavirüse karşı risk grubunda yer alan ileri yaşta olan vatandaşlara sokağa çıkmama yasağı getirilmesinin ardından bir çok kişi sokağa çıkan yaşlıları taciz etmeye ve videolarını çekip izinsiz yayınlamaya başladı. 

Ankara'da ise bunun bir örneği yaşaındı. Kaldırımda yürüdüğü sırada yaşlı adamın önünü kesen bir grup, polis rolü yaparak yaşlı adamı "yasak var, dışarıda gezme" şeklinde sözlerle korkutan ve sosyal medyada tepki çeken olayda son dakika gelişmesi yaşandı. Gözaltına alınan kişilerin alacağı ceza belli oldu...

15 GÜN EVDEN ÇIKMAMA CEZASI
Aynı zamanda Anadolu Ajansı'nın geçtiği son dakika haberine göre; Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği hastaneye gitmek için dışarı çıkan yaşlı vatandaşı videoya çekerek paylaşan kişinin 15 gün evinden çıkmamasına hükmetti.

HAFTADA 2 GÜN HUZUREVİ ZİYARETİ EDECEK
Hakimlik ayrıca yaşlı vatandaşı videoya çekerek paylaşan kişinin ikametine en yakın huzurevini de haftada iki gün ziyaret etmesine karar verdi.


KONUYLA İLGİLİ ADALET BAKANI ABDÜLHAMİT GÜL DE BİR AÇIKLAMA YAPTI

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, başkentte hastaneye gitmek için dışarı çıkan yaşlı bir vatandaşı videoya çekip sosyal medyada paylaşan kişi hakkında 15 gün evini terk etmeme ve huzurevini ziyaret etme kararı verildiğini belirtti.

Bakan Gül, Twitter'dan verilen kararı değerlendiği paylaşımında şunları kaydetti:

"Adalet sistemimiz, evde kalmanın yalnız İhsan amcaya mahsus olmadığını anlaması için şüphelinin 15 gün konutundan çıkmamasına ve salgın riskinden sonra da büyüklerimizin kıymetini anlaması için huzurevi ziyareti yapmasına karar verdi."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aslı Taşar
Aslı Taşar - 7 ay Önce

Umarım evde kaldığı ve huzur evine gittiği sürece insanlığı öğrenir

SIRADAKİ HABER