Yasağa Rağmen Toplu İftar Yapan MHP'li Başkan: 'Bize Operasyon Yapıldı'

Koronavirüs nedeniyle toplu yapılan programlara yasak getirilmesine rağmen toplu iftar yemeği düzenleyen MHP'li başkan İsmail Hakkı Çiftçi, sosal medyadan gelen yorumlara tepki gösterdi.

Yasağa Rağmen Toplu İftar Yapan MHP'li Başkan: 'Bize Operasyon Yapıldı'

İçişleri Bakanlığı koronavirüsün yayılımını azaltmak amacıyla yapılan toplu etkinliklere yasak getirmiş, bu çerçevede Ramazan ayında yapılacak toplu iftar yemekleri yasaklanmıştı. Çayeli’nin MHP’li Belediye Başkanı İsmail Hakki Çiftçi, yasak kararını çiğneyerek muhtarlarla iftar yemeğinde bir araya geldi. Sosyal medya kullanıcıları Çiftçiyi sosyal medyada topa tuttu

Sosyal medyada Başkan Çiftçi ve muhtarların yemek masasında sosyal mesafeye kurallarına uymadan oturduklarını gösteren fotoğraf da belediyenin sosyal medya hesabından

“Başkanımız Sayın İsmail Hakkı Çiftçi, mahalle muhtarları ile iftar sofrasında bir araya geldi. Başkanımız, iftar sonrası mahalle muhtarlarımız ile istişareler ederek fikir alışverişinde bulundu” sözleriyle paylaşılması oldukça tepki görmnesinin ardından Çiftçi, sosyal medya hesaplarından cevap vererek kendini savundu.

 “Yorgunluk ve açlığın da vermiş olduğu stresle dün akşam muhtarlarımızla önemli bir görüşme yapma durumundaydık. Kamuoyuna vermiş olduğumuz fotoğraf biraz eleştiriye konuldu. Muhtarların talepleri doğrultusunda ilçemizde tek açık olan ve sağlık çalışanlarının da bulunduğu mekanda muhtarlarımızla Çayeli Belediyesi’nin önümüzdeki günlerde yapacağı hizmetleri görüşmek üzere bir araya geldik.”Fotoğraflar doğru açıdan alınmış olsa belli mesafede oturduğumuz daha net gözükecek. Bizi eleştirmek, bizim şevkimizi, çalışma azmimizi kırmak için adeta dün gece bir operasyon yapıldı. Bizi daha anlamlı konularda uyarın linç etmeye çalışmayın. Neticede biz de bu şehrin evladıyız yanılmış olabiliriz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER