Üst Geçidin Sökülmesi Mahkemelik Oldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin (ABB) Kızılay’da Ziya Gökalp ve Selanik caddeleri kesişiminde bulunan yaya üst geçidini, ‘Yapısal ömrünü tamamladığı’ gerekçesiyle sökmek istemesi ancak üst geçidin altında faaliyet gösteren iki işletme ile mahkemelik olmasına neden oldu. İdare Mahkemesi de yürütmeyi durdurunca üst geçit sökülemedi.

Üst Geçidin Sökülmesi Mahkemelik Oldu

ABB’den bir yetkili ise Mahkeme sürecinin devam ettiğini belirten ABB’den bir yetkili şunları söyledi: “Üst geçit ekonomik olarak kullanım ömrünü tamamlamış durumda. Zaten kullanılmayan da bir üst geçit. Yıkımı için harekete geçtik ancak üst geçidin ayaklarında faaliyet gösteren iki tane dükkân mahkemeye başvurdu. Yürütmeyi durdurma kararı alındı. Mahkeme süreci devam ediyor. Mahkemeden olumlu karar çıkması halinde sökümünü gerçekleştireceğiz.” dedi.

  

Üst geçitteki reklam panosu sökülürken üst geçide vatandaşları bilgilendirmek için “Yapısal ömrünü tamamlamış olan bu yaya üst geçidi İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararına istinaden sökülememektedir. Kamuoyuna duyurulur” yazılı pankart da asıldı. 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER