Ulaştırma Bakanı Duyurdu: Test sürüşleri başlıyor.

Ulaştırma Bakanı Turhan, Yüksek hızlı tren hattı "Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattını tamamlanarak yüksek hızlı treni Sivas’a kadar ulaştıracağız. Bu senenin ilk çeyreğinde de test sürüşlerine başlayacağız" açıklamalarında bulundu

Ulaştırma Bakanı Duyurdu: Test sürüşleri başlıyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattını tamamlanarak test sürüşlerine yakın zamanda başlanacağını ifade etti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan 2019 senesini değerlendirmesi ve 2020 senesi için hedeflerine dair  bir toplantı düzenledi. Bakan Turhan "Yap-işlet-devret modeli ile gerçekleştireceğimiz Büyük İstanbul Tüneli Projesi ihalesini bu yıl yapmayı planlıyoruz" dedi.

Karayolu ile 442 km süren ve ortalama 5 saat civarı süren bu yolculuğun çok daha kısaltacak bu hızlı tren çalışması yakında test sürüşlerine başlıyor.

Ayrıca Ulaştırma Bakanı Turhan, İstanbul Havalimanı'nda ilk yıl garanti edilen yolcu sayısının da  geçildiğini de ifade etti. 

Turhan şöyle dedi:

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattını tamamlayarak yüksek hızlı treni Sivas’a ulaştıracağız. Bu yılın ilk çeyreğinde de test sürüşlerine başlamış olacağız.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 23:13

Mehmet Eryılmaz

editör.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER