Türkiye'nin yardım yolladığı ABD'den pkk/ypg ye koronavirüs yardımı

Koronavirüs nedeniyle yardım gönderdiği ülkeler içinde olan ABD terör örgütü PKK/YPG'ye yardım gönderdi.

Türkiye'nin yardım yolladığı ABD'den pkk/ypg ye koronavirüs yardımı

Koronavirüs (Covid-19) salgınının merkez üssü haline gelen ve resmi verilere göre 1 milyondan fazla insanın Covid-19’la mücadele ettiği ABD, Türkiye’nin uzattığı yardım elini tutup teşekkür ederken, 82 milyonu adeta sırtından hançerlemekten de geri durmadı. ABD, Türkiye'nin korona yardımını teslim aldığı gün Suriye'de PKK/YPG'ye TIRlarla koronavirüse yakalanmasınlar diye tıbbi malzeme, maske ve dezenfektan yardımı gönderdi. 

Bir hafta içinde iki uçakla tıbbim maskeden dezenfektana pek çok madde yolladığımız ABD bir yandan Türkiye'ye minnetini sunarken diğer yandan terör örgütlerine yaptığı yardımı esirgemedi. Türkiyenin yardım gönderdiği gün terör örgütü PKK'ya yardım göndermesi dikkat çeken ABD kendinden beklenilen hainliği yaptı.

PKK'ya TIRlarla silah gönderip yayınladılar

Suriye’de PKK/YPG'ye karşı her türlü desteği sağlayan ABD, koronavirüsü salgını sırasında da bölücü terör örgütünü yalnız bırakmıyor. ABD ordusunun Irak-Suriye Özel Operasyonlar Ortak Görev Gücü resmi Twitter hesabından, PKK/YPG'ye sağlık malzemeleri verildiğini duyurdu. ABD ordusunun resmi Twitter hesabından, YPG'li teröristlere sağlık malzemesi gönderildiği böyle açıklandı.

Türkiye'den yardım alıp, YPG/PKK'ya gönderdiler - Urfa Haber

Malzemelerin PKK/YPG işgali altında bulunan Haseke iline bağlı Eş Şeddadi bölgesinde teslim edildiği belirtildi. Malzemelerin portatif lavabo ve sabunluklar, dezenfekte mendilleri, maskeler ve eldivenlerden oluştuğu aktarıldı. Ancak miktarları belirtilmedi.

PKK YARDIMI YETERSİZ BULDU

Malzemelerin, terör örgütü IŞİD üyelerinin tutulduğu hapishanelerde kullanılacağı aktarıldı. ABD, nisan ayı başında da PKK/YPG'ye 1 milyon 200 bin dolar değerinde malzeme sağladıklarını açıklamıştı. Terör örgütü ise gönderilen malzemelerin yetersiz ve sevkıyatın yavaş olduğunu savundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER