Sinema, tiyatro, gösteri merkezi gibi işletmeler 1 Temmuz'dan itibaren faaliyete geçiyor

Koronavirüs salgınını önleme amacıyla bir süredir kapatılan sinema, tiyatro ve gösteri merkezleri 1 Temmuzdan itibaren belirli kurallar çerçevesinde açılacak

Sinema, tiyatro, gösteri merkezi gibi işletmeler 1 Temmuz'dan itibaren faaliyete geçiyor

Koıronavirüs salgınının ülkemizde yayılmasının ardından alınan tedbirler kapsamınca kapatılan bazı mekanlar normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte yeniden faaliyete geçmişti. Bu süüreçte yaklaşık 2.5 aydır kapalı halde bulunan sinema, tiyatro ve gösteri merkezi gibi işletmeler 1 Temmuz'dan itibaren yeniden hizmet vermeye başlayacak.

Koronavirüs nedeniyle uzun zamandır video konferans yoluyla gerçekleştirilen kabine toplantısı da bu gün ilk defa yüz yüze gerçekleştirildi. 3 saat süren ve cumhurbaşkanı Erdoğan başkanınlığında yapılan  toplantı sonrası Erdoğan basın mensuplarına konuştu.Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sinema, tiyatro, gösteri merkezi gibi işletmeler 1 Temmuz'dan itibaren belirlenen kurallara göre faaliyete geçebilecektir." dedi. 

Erdoğan, normalleşme süreci devam ederken alınan yeni kararları şu şekilde açıkladı:

  •  Sinema, tiyatro, gösteri merkezi gibi işletmeler 1 Temmuz'dan itibaren faaliyete geçebilecektir.
  •  65 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkma düzenlemesi 10.00 ila 20.00 saatleri arasında dışarı çıkabilecek şekilde olacak.
  •  18 yaş altı çocuklarımız ebeveynlerin refakatinde olmaları şartıyla sınırsız dışarı çıkabilecek
  •  Milli ve doğal parklar 18 yaş altı ve 65 yaş üstü için ücretsiz olacaktır.
  •  Nikah salonları 15 Haziran'dan itibaren faaliyet gösterebilecekken , düğün salonları 1 Temmuz'dan itibaren faaliyete geçecektir.
  •  Erdoğan aynı zamanda hekimlerimizin Kovid-19 tedavisinde kullandığı Favipiravir isimli ilacı TÜBİTAK'taki bilim insanlarımız kendi sentezimizle üretmeyi başardığını dile getirdi. .
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER