SGK'lılar eczaneden ücretsiz maske alamayacak! Maske dağıtımı yeniden yapılandırıldı.

Artık kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SGK'lı olarak çalışanlara eczanelerden ücretsiz maske verilmeyecek. Bu kişiler maskelerini işyerlerinden temin edecekler. Ancak işyerlerinin maskelerini nereden alacağı muallakta.

SGK'lılar eczaneden ücretsiz maske alamayacak! Maske dağıtımı yeniden yapılandırıldı.

Koronavirüsün yayılmasının engellenmesi amacıyla vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılan, talepleri e devlet üzerinden yapılan maske dağıtımında son zamanlarda yaşanan aksaklıklar nedeniyle yeniden yapılandırılmaya gidildi. 

Maske dağıtımında eczanelerin talepe yetişememesi doğrultusunda  Yoğunluğu engellemek için eczanelerden ücretsiz maske alacaklarla ilgili sınırlamaya gidildi. Yeni düzenlemeyi İstanbul Eczacılar Odası açıkladı. İstanbul Eczacı Odası'nın yaptığı açıklamaya göre, artık kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SGK'lı olarak çalışan vatandaşlar eczanelerden ücretsiz maske alamayacak. Yapılan açıklamada bu kişilerin çalıştıkları kurumlardan maske temin edebileceği ifade edildi.

Eczanelerde neden maske yok'un cevabı – Ege Telgraf

Açıklamayla birlikte ücretsiz maske konusunda kafalar daha da karıştı. Maskeler ilk olarak PTT aracılığıyla e devletten dağıtılıyordu. Ardından bu iş eczanelere aktarıldı. Şimdi eczanelerde işyerlerine topu attı. Maske satışı yasak olduğu için işyerlerinin bu maskeleri nasıl ve nereden temin edeceğine dair bir bilgilendirme yok. 

Kod ile maske dağıtımında da çok sıkıntılar var. Bir çok kişi daha kod alamamışken, bazılarına ise 2. hatta 3. kodlar ulaştı. Kod alamayan kişilerin başvuracakları herhangi bir iletişim kanalı da olmadığından bu kişiler çaresizler. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER