SEYAHAT YASAĞI KALKAN VE DEVAM EDEN İLLER HANGİLERİ?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bazı şehirlere getirilen giriş, çıkış yasağı bazı şehirler için kaldırılırken risk altında bulunan şehirler için devam ediyor. Yasağın kalktığı şehirler hangileri?

SEYAHAT YASAĞI KALKAN VE DEVAM EDEN İLLER HANGİLERİ?

Koronavirüsün yayılımını azaltmak amacıyla büyükşehirlere sokağa çıkma ve giriş çıkış yasakları getirilmişti. Mayıs ayından itibaren virüs vaka sayısının azalmasıyla birlikte tedbirlerde gevşeme ve normalleşme süreçleri başladı. İlk olarak 7 ile kaldırılan sokağa çıkma yasağı geçtiğimiz hafta 9 il eklendi.  

Geçtiğimiz hafta, Aydın, Antalya, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla’da kara, hava ve deniz yoluyla giriş ve çıkış kısıtlaması kaldırılmıştı.

İçişleri Bakanlığı valiliklere gönderdiği genelge ile;

Adana, Denizli, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Mardin, Ordu, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Trabzon illerinde şehir seyahat kısıtlamaları 11.05.2020 Pazartesi günü saat 24.00'dan itibaren kaldırıldığını açıkladı. 

31 şehre araç giriş çıkış yasağı başladı

Şehirlerde her gün bildirile vaka sayılarına göre alınan tedbirler yumuşatılıyor. Bu hafta da giriş çıkış yasağının devam ettiği iller ise  Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak olarak sıralanıyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER