PCR testi ücreti belli oldu! PCR test ücreti ne kadar?

Yurt dışına çıkışlarda PCR testi şartı arayan ülkeler için 110 lira karşılığında test yaptırılabilecek. Görevli olarak yurt dışına çıkacak kamu görevlilerinden ise herhangi bir ücret alınmayacak.

PCR testi ücreti belli oldu! PCR test ücreti ne kadar?

Koronavirüs salgınının yavaşlaması ve normalleşme sürecine girilmeyle birlikte yaz ayında yurt dışı seyahatler de başlıyor. Özellikle gurbetçi vatandaşlarımızın tatil için ülkemize gelmesi, turizm amaçlı gelinen seyahatler ve iş dolayısıyla yurt dışı seyahatleri... Her ne sebeple olursa olsun yurt dışı seyahetlerinde bazı ülkeler girişte tedbir kapsamlı PCR testi talep ediyor...

Yurt dışına çıkmak isteyen ve gittikleri ülkelerde PCR testi isteyen  vatandaşlar için PCR testi ücretleri belli oldu. Sağlık bakanlığı, yurt dışına gitmek isteyen vatandaşlara yapılacak PCR testi ücretinin 110 lira olduğunu açıkladı. Bunun yanında görev dolayısıyla yurt dışına gidecek vatandaşlardan yepılacak test karşılığında belirli bir ücret alınmayacak. 

Yurt dışına çıkacak vatandalar  Halk Bankası Ankara Kurumsal Şubesi nezdinde bulunan "TR70 0001 2009 4520 0005 0000 41" IBAN Numaralı hesaba , "Yurt dışına çıkış-PCR Testi" konusu ile 110 tl ücret yatırarak PCR testi yaptıracak. Test yapılması için Sağlık Bakanlığı ise belgeler olarak görev belgesi ve dilekçesi, yurt dışı uçak bileti istiyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER