Okullar Eylül ayına kadar tatil! Servis ücretleri geri ödenecek mi?

Koronavirüs nedeniyle kapalı olan okulların açılmayacağı haberininin Cumhurbaşkanı tarafından verilmesinin ardından önden ödenen servis ücretlerinin iadesinin olunup olunmayacağı tartışılıyor.

Okullar Eylül ayına kadar tatil! Servis ücretleri geri ödenecek mi?

Yaklaşık iki aydır kapalı olan okulların eylül ayına kadar açılmayacağı kesinleşti. Servisler için yıllık ücret veren veliler Servisçiler odasından yapılacak açıklamayı beklediler. 

Konuya açıklık getirmek için canlı yayına bağlanan Servisçiler Odası Başkanı Öztürk, "Para elbette iade edilecek. Para servisçilerde değil ama para ya okullarda ya da özel okulların taşıma işini organize eden firmalarda." Servisçilerde şuan para olmadığını belirten Öztürk, ''Özel okul sahiplerinin dernekleri açıklama yaptı. Servis ücretleri, yemek ücretleri iade edilecek. Bu konuda elbette bir hazırlık içindeler."

Koronavirüs salgınından büyük kayıplar verdiklerini dile getiren Öztürk,  "Biz servisçilerin sorunu ne olacak? Servisçiler 2 aydır kepenk kapatmış durumda. Ekonomik paketlerden istifade edemedik. Servisçilerin böyle bir istifadesi yok. Biz bunun için yetkililerden ekonomik olarak destek bekliyoruz. Bir takım çalışmayan kişilere işsizlik maaşları ödendi, kısa çalışma ödenekleri sağlandı. Servisçilerin böyle bir destekten yararlanması söz konusu değil. Bize de işsizlik maaşı gibi bir maaş ödenebilir. Bu konuda ciddi bir çözüm bekliyoruz."  diyerek maduriyetlerini dile getirdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER