MHP ESKİ MİLLETVEKİLİ HAYATINI KAYBETTİ

Mhp eski milletvekili Hasan Türkoğlu hayatını kaybetti.

MHP ESKİ MİLLETVEKİLİ HAYATINI KAYBETTİ

TBMM'de 2011-2015 tarihlerinde Osmaniye Milletvekili olarak görev yapan Türkoğlu, evli ve iki çocuk babası olan Hasan Türkoğlu bir süredir ilik kanseri ile savaşıyordu. Anadolu Ajansının aktardığı son dakika bilgisine göre eski MHP milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. 

Hasan Türkoğlu kimdir

Osmaniye'de 1968 yılında doğan Türkoğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

Eğitim Durumu:

1985 – 1989 Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi
1982 – 1985 Düziçi Öğretmen Lisesi
1979 – 1982 Düziçi Ortaokulu
1974 – 1979 Tatbikat İlkokulu

Üniversite eğitimini müteakiben 1990 yılında Adana kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.1992–1993 yılları arasında İngiltere' de yabancı dil ve kamu yönetimi eğitimi aldı.

Adana Kaymakam adayı olarak göreve başlayan Türkoğlu, sırasıyla Aydın Karacasu, Bolu Kıbrıscık Kaymakam Vekilliğinde bulundu, Yavuzeli, Nazimiye, Besni Kaymakamlığı yaptı.

Türkoğlu, İçişleri Bakanlığı Eğitim Şube Müdürlüğüne atandı, Personel Şube Müdürü, Mahalli İdareler Daire Başkanlığı, Personel Daire Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği görevlerini üstlendi, 2006'da 1. sınıf mülki idare amirliğine yükseldi.

TBMM'de 2011-2015 tarihlerinde Osmaniye Milletvekili olarak görev yaptı. 

Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde yaşayan Hasan Hüseyin Türkoğlu için TBMM'de tören düzenlenecek. 13 Şubat Perşembe günü ise Düziçi Merkez Camiinde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra Düziçi Çamiçi Mezarlığında toprağa verilecek.

TBMM'DE TÖREN DÜZENLENECEK

Türkoğlu için yarın TBMM'de tören düzenlenecek. Türkoğlu'nun cenazesi, 13 Şubat Perşembe günü Osmaniye'nin Düziçi ilçesindeki Merkez Camisi'nde kılınacak öğle namazının ardından Çamiçi Mezarlığında toprağa verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER