MANSUR YAVAŞ'I KARALAMA KAMPANYASI YÜRÜTEN NECMETTİN KESGİN HAKKINDA ŞOK KARAR

Hükümete yakın medyanın iş adamlarından olan ve seçim dönemlerinde Mansur Yavaş hakkında karalama kampanyası yürüten Necmettin Kesgin hakkında yakalama kararı çıktı.

MANSUR YAVAŞ'I KARALAMA KAMPANYASI YÜRÜTEN NECMETTİN KESGİN HAKKINDA ŞOK KARAR

31 Mart seçimlerinde Mansur Yavaş'a atılan iftiraları aylarca gündemde tutturan Necmettin Keskin hakkında Yargı kararını verdi.

6 Yıl 6  Ay Hapis Cezası Onaylandı

Necmettin Kesgin, daha önce Mansur Yavaş’ın şikayeti üzerine sahte senet düzenlediği için resmi belgede sahtecilikten 4 yıl, şantajdan 1 yıl 3 ay ve özel hayatın gizliliğini ihlalden (yaptığı görüşmeleri izinsiz olarak görüntülü ve sesli olarak kayıt yaptığı) 1 yıl 3 ay olmak üzere toplam 6 yıl 6 ay hapis cezası almış ve bu cezası istinaf mahkemesince tescillenmişti.

Müstehcen Çocuk Görüntüleri Bulundu

Seçim öncesinde Mansur Yavaş'a karşı karalama kampanyasının aktörü olarak bilinen Necmettin Kesgin’in daha önceden de sahte ÖSYM belgesi düzenlemek suretiyle resmî evrakta sahtecilik suçundan 1 yıl 8 ay kesinleşmiş cezası bulunuyordu. Kesgin, geçen ay ise “çocuklara ilişkin müstehcen görüntü bulundurmaktan” 3 yıl ceza almıştı. 

Görüldüğü Yerde Yakalanacak

Edinilen bilgiye göre, kesinleşmiş hapis cezaları bulunan Necmettin Kesgin hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yakalama kararı çıkarıldı. Kesgin görüldüğü yerde yakalanarak cezaevine gönderilecek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER