Kars'ta şehit olan Yüzbaşı Ferhat Çiftçi'nin cenazesi törenle memleketine uğurlandı

Kars'ın Kağızman ilçesinde teröristlere yönelik düzenlenen ve gönüllü olarak katıldığı operasyonda şehit düşen Bölük Komutanı Yüzbaşı Ferhat Çiftçi'nin naaşı, askeri tören sonrası baba ocağı Isparta'ya uğurlandı.

Kars'ta şehit olan Yüzbaşı Ferhat Çiftçi'nin cenazesi törenle memleketine uğurlandı

Kağızman Jandarma Komando Taburuna bağlı 2. Jandarma Komando Bölük Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ferhat Çiftçi gönüllü olarak gittiği İlçenin Çemçe bölgesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda terör örgütü PKK'lı teröristlerce şehit edildi. Çiftçi'nin (34) naaşı askerlerce Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesinden alınarak Harakani Havalimanı'na getirildi.

Konornavirüs tedbirlerine uyarak gerçekleştirilen ve  Kars Valisi Türker Öksüz, Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Semih Okyar, 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, bazı il protokolü ile asker ve polislerin katılımı ile gerçekleştirilen törende saygı duruşu ve şehitin özgeçmişi okunup ardından dualar edildi. 

Şehit Yüzbaşı Ferhat Çiftçi'nin naaşı daha sonra bir süre askeri tören mangasınca omuzlarda taşınıp uçağa konularak dualar eşliğinde memleketi Isparta'ya gönderildi.

Çiftçinin birliğinde olan ve komutanlarına saygı duruşuyla veda eden bazı askerler gözyaşlarına hakim olamadı.

Evli ve 2 yaşında bir çocuk babası olan Yüzbaşı, Çiftçi, Kara Harp Okulunda eğitimini tamamlamasının ardından Konya, Hakkari, Diyarbakır, Balıkesir ve Sivas'ta görev yapmıştı.

29-30 Nisanda düzenlenen hava destekli operasyonda 7 teröristin etkisiz hale getirilmesiyle terör örgütü PKK'nın sözde Çemçe grubu tamamen yok edilmişti. Bölgeye takviye olarak gönderilen 3 teröristin bölgeye sızma haberinin ardından başaltılan operasyona gönüllü katılan Şehit Yüzbaşı, 10 metrelik mesafeden çatıştığı ve kendisi şehit olurken yanındaki 2 askerin de yaralandığı bildirildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER