Kapalı iş yerine gelen fatura ile şok geçirdi… “İki daire parası”

Koronavirüs nedeniyle kapalı halde bulunan İnternet Kafesine sayaç okumadan gönderilen 391 bin 645 lira elektrik faturası Necmi Ateş'i şok etti.

Kapalı iş yerine gelen fatura ile şok geçirdi… “İki daire parası”

Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde 9 yıldır internet kafe işletmecisi olan  Necmi Ateş, koronavirüs nedeniyle 3 aydır kapalı tuttuğu internet kafesine sayaç okunmadan gelen elektrik faturası ile şok geçirdi. TREPAŞ tarafından tek internet kafeye 3 aylık gönderilen elektrik faturası 391 bin 645 lira. 

Konu hakkında şaşkınlığını dile getiren Ateş,  Babaeski ilçesinin nüfusu şu anda 30 bin bile değil. Bütün ilçenin elektrik faturasını bana yansıttılar herhalde. TREPAŞ'a dün giderek itiraz dilekçesi verdim. Onlar da bana bir yanlışlık olduğunu söylediler ama 3-5 bin lira yazarsın. Böyle bir faturayı nasıl bir yanlışlıkla gönderirler? Onlar da bir şey diyemiyorlar'' dedi. 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında işletmesini 17 marttan itibaren kapalı tutan ve son 9 yılda gelen en yüksek elektrik faturasının 2 bin 400 lira olduğunu belirten Ateş, 28 Nisan'da bir fatura daha gönderdiler. Sayacı okumayıp direkt telefona mesaj ile gönderiyorlar. Nisan ayı faturam da 4 bin 297 lira idi. Nisan ayı elektrik faturama da işletmemin 1,5 aydır kapalı olduğunu belirterek itiraz ettim. İtirazıma verdikleri cevapta da son 3 senenin aynı ayına ait ortalamasının alındığını söylediler.* Oysa 9 yılda en yüksek faturam 2 bin 400 lira gelmiş. Önceki senelerde bin 500 TL civarında geliyordu. İtiraz ettikten sonra Nisan ayı faturam sonuçlanmadan 391 bin 645 lira tutarındaki faturayı gönderdiler.  Bu faturaya da gerekli itirazımı yaptım. İptal olmasını bekliyorum. dedi. 

Virüs nedeniyle zaten oldukça zor günler geçirdiğini dile getiren Ateş, 

Kahvehaneler ve kafelerle birlikte kapatıldık. Onların hepsi açıldı ama bizi açmadılar. Bunun stresini yaşarken üzerine bir de bu faturanın gelmesi stresimi arttırdı. Yazılı olarak itiraz dilekçemi aldılar ve şu anda bekliyoruz. 391 bin 645 lira demek, şu anda Babaeski'de 2 tane daire fiyatı demek. Bu parayla Babaeski'de 2 tane daire satın alırsın. İnternet kafe esnafı olarak Türkiye genelinde 17 bin civarında sayımız var. Biz günlük kazandığımız paralarla geçimini sağlayan işletmeleriz ve ona göre yatırım yapıyoruz. ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER