Hakkari'de PKK'lı teröristlerin saldırısında 2 askerimiz şehit oldu

Hakari Çukurca'da terör örgütü PKK'nın saldırıları sonucu iki askerimiz şehit oldu.

Hakkari'de PKK'lı teröristlerin saldırısında 2 askerimiz şehit oldu

Hakkari Çukurca'da terör örgütlerinin saldırması sonucu görev başındaki iki asker şehit oldu, 1 asker de yaralandı. Milli Savunma Bakanlığının yaptığı açıklamada  "30 Mayıs 2020 tarihinde Çukurca/Hakkari bölgesinde keşif gözetleme görevi icra eden unsurumuza teröristlerce yapılan saldırı sonucu iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir silah arkadaşımız yaralanmıştır. Teröristlerin muhtemel saldırı ve kaçış istikametleri ateş destek vasıtalarıyla derhal ateş altına alınmış, bölgeye sevk edilen İHA/SİHA, taarruz helikopterleri ve ilave komando birlikleri ile operasyonlar devam etmektedir" denildi.

Yapılan açıklamada Milli Savunma Bakanlığı şehitler için başsağlığı diledi. 

Hakkari'de şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Uğur Bora'nın memleketi Tokat'ın Niksar'a ateş düştü. 

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca güvenlik güçlerine yapılan saldırıda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Uğur Bora'nın şehadet haberi, Tokat'ın Niksar ilçesine bağlı Yolkonak beldesinde yaşayan ailesine verildi. Oğullarının acı haberini alan Turan ve Nuriye çifti yıkılıdı.  4 erkek evladından birisi olan Uğur Bora'nın şehadet haberi Niksar Kaymakam vekili Erbaa Kaymakamı Mustafa Temiz ile İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Halil Keskin tarafından sağlık ekipleri nezaretinde verildi. Şehidin evine Türk bayrağı asıldı. Evli ve 2 yaşında bir kız çocuğu olduğu öğrenilen şehidin cenazesinin Hakkari'de yapılacak olan törenin ardından Tokat'a gönderilmesi bekleniyor.

Son Dakika: Hakkari'de PKK'lı teröristlerin saldırısında 2 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı

Hakkari'de teröristlerle çıkan çatışmada diğer şehit Piyade Er Mehmet Günay'ın acı haberi, Hatay'da ki baba evine ulaştı.

Hakkari Çukurca'da teröristlerle çıkan çatışma da şehit olan Piyade Er Mehmet Günay'ın Hatay'ın Altınözü ilçesi Kıyıgören Mahallesi'nde bulunan ailesine şehadet haberi verilirken evlerine dev Türk bayrağı asıldı. Bekar olduğu öğrenilen 21 yaşındaki şehidin naaşı, Hakkari'de yapılacak olan askeri törenin ardından memleketi Hatay'a getirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER