Eskişehir'de bir yıllık emeklerini polis ağabeyleri kurtardı

Dün yapılan TYT sınavı öncesi sınava girecekleri okula geç kalan öğrencileri polis memurları yetiştirdi.

Eskişehir'de bir yıllık emeklerini polis ağabeyleri kurtardı

 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan TYT dün yapıldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı ile birlikte yapılan sınav yerine ulaşımda sıkıntı yaşanmaması ve öğrencilerin virüsten korunması amacıyla sınav giriş çıkış saatleri arasında sokağa çıkma sınırlaması getirildi. 

Ancak sınav öncesi aksilik her yıl gibi aksilik yaşayan öğrenciler de maalesef oldu. Eskişehirde sınava geç kalan öğrenciler polis ekiplerine koştu. Eskişehir Emniyet Müdürlüğüne bağlı 155 Polis İmdat Hattına, Deliklitaş Mahallesindeki Otobüs Harekat Merkezi yanında bulunan bazı öğrencilerin sınava geç kalacakları ve Sutandere Mahallesi Hüseyin Erçelebi Anadolu Lisesine gitmek için yardım istediği bilgisi alındı.

Bakan Soylu, Öğrenciler İçin Seferber Olan Polislere Teşekkür Etti

Anonsun duyulduğu andan itibaren olay yerine koşan ekipler sınava geç kalan öğrencileri sınav yerine yetiştirdi.

Sınav öncesi kimliğini kaybedeb bir öğrenci ise polis ekipleri tarafından nüfus müdürlüğüne götürülerek gerekli belgesi temin edildi. 

Sınav olacağı okula gelince kimliğini evde unuttuğunu anlayan öğrenciyi ise evine kadar götürüp kimliğini alan polis ekipleri büyük takdir topladı. 

Polis ekipleri tarafından emekleri kurtarılan öğrenciler polis abilerine teşekkür ederek hatıra fotoğrafları çektirdi. 

Kız kardeşleri sınava uçurdular!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER