Bir ilde daha giriş -çıkış kısıtlaması geldi! İşte giriş-çıkış kısıtlaması getirilen iller

HDP bazı illerde toplanma çağrısı yaptı. Bu durumun koronavirüs ile mücadelesinde zaafiyet oluşturacağını düşünenValilik, 14-20 Haziran arasında Bursa'da giriş-çıkışlar kısıtladı.

Bir ilde daha giriş -çıkış kısıtlaması geldi!  İşte giriş-çıkış kısıtlaması getirilen iller

HDP'li partililerin toplanma çağırıları üzerine Bursa Valiliği harekete geçti. Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplanmalar ve belirli kalabalık alanlar oluşturmak engellenmeye çalışılırken HDP'li bazı partililer toplanma çağırısı yaptı. HDP'nin bu çağırısı üzerine Bursa Valiliği koronavirüsle mücadelede zafiyet oluşturacağı gerekçesiyle 14-20 Haziran'da kente giriş ve çıkışların sınırlandırıldığını açıkladı. 

Valiliğin yaptığı yazılı açıklama şu şekilde: 

"14-20 Haziran 2020 tarihleri arasında ilimizde yapılması planlanan basın açıklamalarının, yalnızca parti binalarının içerisinde veya önünde 50 kişiyi geçmeyecek sayıda katılımcıyla sosyal mesafe kuralına uygun olarak yapılabileceği, yapılması planlanan yürüyüşler ile açık hava toplantısı, toplu karşılama ve uğurlama gibi eylem/etkinliklerin hastalığın yayılmasına neden olacağı ön görülerek müsaade edilmemesine,

14-20 Haziran 2020 tarihleri arasında başka illerde yapılması planlanan eylem/etkinliklere ilimizden katılım sağlayacak grup ve şahıslara izin verilmemesine karar verilmiştir."

Eaep8MBXsAAucse

Eaep8L9WAAIoeF8

Bu açıklamanın ardından toplamda giriş çıkış getirilen iller: Adana, Bitlis, Hakkari, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya, Van, Tekirdağ ve Bursa. 

ADANA;

Adana İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin 13 Haziran 2020 tarih ve 71 sayılı kararıyla kente giriş çıkışlar 15 Haziran 2020 tarihi saat 24.00’ten itibaren 15 gün süre sınırandırıldı. Bu ilde yapılacak herhangi bir toplantı, gösteri ve yürüyüş de 15 gün boyunca yasak

EDİRNE;
Şehirde koronavirüs ile mücadelede zaafiyet oluşturacak her türlü toplanma gösteri yürüyüşleri ve il dışından girişler 3 gün süreyle yasaklandı

KOCAELİ;

Yeni tip koronavirüs için alınan  tedbirler kapsamında eylem ve etkinliğe katılım amacıyla araç ve kişilerin Kocaeli'ye giriş çıkışları 15 gün süreyle yasaklandı.

SAKARYA;

Sakarya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) yayılımını azaltmak amacıyla eylem ve etkinliklerle bunlara katılım niyetli araç ve kişilerin kente giriş çıkışları 5 gün süreyle yasaklandı.

TEKİRDAĞ; 

HDP'nin bazı illerde toplanma çağrıları üzerine, Tekirdağ Valiliği, bu durumun yeni tip koronavirüsle mücadelede (Kovid-19) zafiyet oluşturabileceği gerekçesiyle il geneline girişlerin 14-17 Haziran'da sınırlandırıldığını bildirdi.

BİTLİS;

Alınan 15 günlük toplantı, gösteri ve yürüyüş yasak kararı, Bitlis Valiliği tarafından , huzur ortamı, kamu düzeni ile kamu güvenliğinin sağlanması ve artan vakaların önlenmesi amacıyla duyurdu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER