Bayramda hava nasıl olacak? Meteoroloji'den açıklama geldi...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bayramda hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında olacağının tahmin edildiğini duyurdu.

Bayramda hava nasıl olacak? Meteoroloji'den açıklama geldi...

Son günlerde havaların mevsim normallerinin 10 derece üstünde seyretmesine karşı Meteoroloji Genel Müdürlüğü,bayramda havaların serinleyeceğini açıkladı. Son zamanlarda hissedilen sıcaklıkların Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgasından kaynaklı olduğunu belirten Meteoroloji Genel Müdürlüğü, "Sıcaklık rekoru kıran illerimiz ve ölçülen sıcaklıklar Eskişehir’de 35.3, Konya 35.0, Muğla 39.4, Manisa 40.6, Aydın 42.6, Denizli 39.1, Uşak 34.5, Afyonkarahisar 33.9, Isparta ve Burdur 35.4 ve Antalya'da 43.0 olarak kaydedilmiştir" açıklamasında bulundu.

Bayramda hava nasıl olacak Meteorolojiden açıklama geldi...

Meteolojiye göre sıcak hava kütleleri bu akşamdan itibaren kuzeyden itibaren ülkeyi terkedecek ve hava sıcaklıkları hisssedilir derecede düşecek. Meteoloji tahminleri  "Yarın (21 Mayıs 2020 Perşembe) ülkemizin kuzeybatı kesimlerinden başlayarak Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı sistemlerin etkisine gireceği, Cuma ve Cumartesi günleri ile Ramazan Bayramı boyunca hava sıcaklıklarının yurdumuzun kuzey ve iç bölgelerinde hissedilir derecede (10-15 derece) olmak üzere yurt genelinde azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor'' ifadelerle belirtti. 

Bayramda hava nasıl olacak Meteorolojiden açıklama geldi...

KARADENİZDE KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Balkanlardan gelen hava kütlesi hava sıcaklığını düşürmekle kalmayacak  yarın Marmara Bölgesi, Batı Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Orta Karadeniz’in iç kesimlere yağış bırakacak. Yağışın sağanak ve gök gürültülü olacağını bildiren Meteoloji Müdürlüğü, "Yağışlı sistemin 22 Mayıs Cuma günü Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz bölgesi ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara neden olması beklenmektedir. Meydana gelmesi beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Karadeniz bölgesinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Hafta sonu ve Ramazan Bayramı boyunca da yağışların yurdumuzun özellikle doğu bölgelerinde Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde etkili olmaya devam etmesi bekleniyor"  diyerek uyrılarda bulundu. 

Bayramda hava nasıl olacak Meteorolojiden açıklama geldi...

İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde ise yarından itibaren az şiddetli rüzgar olacak.  İç Anadolu’nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu bölgesinde güneybatı yönünden (lodos) kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde eseceğinin tahmin edildiği vurgulandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER